Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Буданов розповів, де на фронті і коли прибудуть перші війська КНДР

Фото: УНІАН

Очікується, що перші північнокорейські війська прибудуть до Курської області Росії вже у середу, 23 жовтня, щоб допомогти росіянам протистояти українським військам.

Про це у вівторок повідомив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР) генерал-лейтенант Кирило Буданов в інтерв’ю виданню The War Zone.

Коли війська КНДР прибудуть на фронт

– Перші підрозділи ми чекаємо завтра (23 жовтня, – Ред.) на Курському напрямку, – повідомив Буданов.

Він зазначив, що наразі невідомо, скільки їх буде і як вони будуть екіпіровані.

Побачимо через пару днів, – додав начальник ГУР.

Занепокоєння у Південній Кореї

Паралельно із цим у Південній Кореї зростає занепокоєння з приводу перекидання північнокорейських військ до Росії.

Після засідання, присвяченого оцінці ситуації, президентська Рада національної безпеки Південної Кореї заявила, що розгортання військ КНДР становить “значну загрозу безпеці” як для Південної Кореї, так і для міжнародного співтовариства і є “кричущим порушенням” резолюцій Ради Безпеки ООН, що забороняють військову співпрацю з Північною Кореєю”, повідомило у вівторок південнокорейське інформаційне агентство Yonhap.

– Якщо незаконна військова співпраця між Північною Кореєю і Росією продовжиться, (Південна Корея, – Ред.) не стоятиме осторонь, а рішуче відреагує у співпраці з міжнародним співтовариством, – заявив головний заступник радника з національної безпеки Кім Тхе Хьо, згідно з Yonhap.

Він попередив про “поетапні заходи” у відповідь на рівень їхніх військових зв’язків.

– Існує ймовірність того, що в Україну буде направлений персонал для моніторингу тактики і бойових можливостей північнокорейських спецпідрозділів, відправлених на підтримку Росії. Очікується, що в разі розгортання команда буде складатися з військовослужбовців розвідувальних підрозділів, які могли б аналізувати тактику північнокорейських бойових дій або брати участь у допитах захоплених північнокорейців, – повідомило Yonhap з посиланням на джерело.

Паралельно з’являється також непідтверджена інформація про те, що Північна Корея відправила до Росії пілотів для винищувачів.

Як Південна Корея може допомогти Україні

Як зазначає The War Zone, Сеул має цілу низку оборонних систем озброєнь, які він міг би надати Україні, “включаючи зенітно-ракетний комплекс середньої дальності Cheongung-II, який міг би допомогти Україні посилити свою протиповітряну оборону”.

Ця система також відома як M-SAM, або ракета “земля-повітря” середньої дальності, яка вже розгорнута в Південній Кореї і оптимізована для знищення балістичних ракет нижнього рівня.

Крім того, Південна Корея є однією з найбільших країн з виробництва озброєнь, тому може також надати наступальні озброєння, такі як артилерійські снаряди, гаубиці, танки і реактивні системи залпового вогню, стверджують Yonhap і південнокорейська телекомпанія Chosun-TV.

З початку війни Південна Корея надала Сполученим Штатам 155-мм снаряди “за умови, що США є “кінцевим користувачем” метод, який, на думку спостерігачів, міг дозволити Сеулу надати непряму збройну підтримку Україні, оскільки США відправляють в Україну свої власні запаси боєприпасів”, пише Yonhap.

Присутність північнокорейських військ в Росії “підвищує ймовірність того, що Південна Корея може ухвалити рішення про прямі поставки артилерійських снарядів в Україну в залежності від рівня військової співпраці між Росією і Північною Кореєю”, вважає Yonhap.

– Інші можливі системи озброєння, які можуть бути розглянуті, включають самохідні гаубиці K9, основні бойові танки K2 і реактивні системи залпового вогню Чунму, вироблені в Південній Кореї, – пише Yonhap.

Хоча про це не згадується в місцевих ЗМІ, але Південна Корея також володіє балістичними ракетами і бойовими літаками власного виробництва, а також іншими сучасними системами, які могли б становити надзвичайний інтерес для України, додає The War Zone.

Зазначимо, що Південна Корея не єдина країна, яка розглядає можливість посилення підтримки України у зв’язку з розгортанням військ з КНДР.

Так, міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив у неділю виданню Politico, що європейським країнам час переглянути ідею президента Франції Еммануеля Макрона про розгортання військ в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерела: The War Zone, Yonhap

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-23 00:16:29