Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

МСЕК ліквідують: Зеленський ініціював масштабні перевірки щодо “інвалідності” у чиновників

Фото: Pixabay

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яке передбачає протидію корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів.

Ним передбачено ліквідацію МСЕК з 31 грудня поточного року,

Відповідний указ глави держави був опублікований на сайті Офісу президента.

Контроль за виконанням рішення покладається на секретаря РНБО Олександра Литвиненко.

Масштабні перевірки на наявність фейкової інвалідності

Зазначається, що для недопущення зловживань у сфері медико-соціальної експертизи в РНБО вирішили, щоб Офіс Генпрокурора, СБУ, ДБР, Нацполіція та НАБУ прозвітували протягом місяця про вжиті заходи реагування щодо виявлення, розслідування та протидії корупційним й іншим кримінальним правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів. За результатами перевірки очікуються відповідні кадрові та організаційні рішення.

Своєю чергою уряду України необхідно забезпечити виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 серпня 2023 року Про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, а також вжити заходів реагування до посадових осіб уповноважених органів за його неналежне виконання або зволікання з виконанням.

З боку Міністерства охорони здоров’я, ДБР, СБУ, поліції, а також ОВА і КМВА створити робочі групи з перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовим особам відповідних державних органів.

У тримісячний термін має бути надана доповідь про результати перевірки робочими групами щодо обґрунтованості рішень МСЕК щодо наявності інвалідності у посадовців. У разі виявлення фактів необґрунтованого ухвалених рішень, має бути ініційований перегляд в установленому порядку.

Цифровізація та ліквідація МСЕК

Також МОЗ та Мінцифри мають разом подати на розгляд уряду у двотижневий строк план цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.

Окремо має бути проведений аудит нарахувань пенсійних виплат по інвалідності державним чиновникам.

Крім того, уряд має розробити та подати на розгляд Верховної Ради законопроєкт про зміни в питанні оцінювання осіб з обмеженнями повсякденного функціонування. Документ має бути розроблений з метою забезпечення невідкладне реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, передбачивши, зокрема, ліквідацію МСЕК з 31 грудня 2024 року.

Зі свого боку Мінсоцполітики має розробити для Ради законопроєкт з перегляду системи та механізму нарахувань пенсійних виплат чиновникам держорганів для забезпечення справедливості у відповідній сфері.

Водночас Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) рекомендується перевірити до 30 листопада поточного року стан імплементації рекомендацій, визначених у дослідженні “Топ-10 корупційних ризиків медико-соціальної експертизи щодо встановлення інвалідності”, яке було проведено у 2021 році, актуалізувати його з урахуванням правового режиму воєнного стану та врахувати під час розроблення нової Антикорупційної стратегії.

НАЗК також має розробити та забезпечити до 31 грудня 2024 року внесення на розгляд уряду проєктів законів про внесення змін до Кримінального кодексу та Цивільного процесуального кодексу, які б визначали голову й членів МСЕК суб’єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та відповідачами у справах про визнання необґрунтованими активів, тобто цивільною конфіскацією.

Скандал із МСЕК та фейкові інвалідності у прокурорів

Нагадаємо, раніше на незаконному збагаченні було викрито очільницю Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяну Крупу та її сина Олександра, який обіймає керівну посаду у ГУ Пенсійного фонду України у в тій самій області. Вони підробляли документи для посадових осіб про наявність фейкової інвалідності, внаслідок чого держава виплачувала посадовцям пенсії по інвалідності.

Під час обшуків у них були знайдені готівкою майже $6 млн, а також коштовності та інше майно з високою вартістю. Згодом з’ясувалось, що у сімействі Круп є права на 30 об’єктів нерухомості, 9 автомобілей, а також будинки за кордоном.

Журналісти також виявили наявність у прокурорів Хмельницької області фальшивої інвалідності, які оформлялись або на себе, або на членів сім’ї, щоб потім було можливо оформити догляд за особою з інвалідністю.

Після цього генеральний прокурор Андрій Костін ініціював масштабні перевірки в органах прокуратури по всій країні на наявність фіктивної інвалідності.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Сьогодні, 22 жовтня, генпрокурор Костін заявив, що подає у відставку через скандали з МСЕК.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-22 19:00:07