Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Біонічний протез, який реагує на сигнали мозку – учені розробили нову технологію

Науковці з Массачусетського технологічного інституту створили біонічний протез нижньої кінцівки, яким можна керувати сигналами мозку.

Як працює новий протез

В основі технології нового протезу лежить міоневральний інтерфейс агоніст-антагоніст (AMI). Він здатен відновити, розірваний під час ампутації, зв’язок між нервами та м’язами ніг.

Завдяки технології, протез може отримувати сигнали від мозку і краще розуміти, як користувач хоче рухати своєю новою ногою.

Зараз дивляться

Спеціальний нейропротезний інтерфейс, за допомогою електродів, зчитує та аналізує м’язові скорочення і перетворює їх на рухи протеза.

Чому ця технологія краща за інші

У період з 2016 року протез АМІ отримали 50 людей. Багато з них помітили значне зменшення болю та дискомфорту.

У пацієнтів із новою біонічною ногою, яка підключена до АМІ, збільшилася швидкість ходьби на 41%. Вони можуть пересуватися так само, як люди зі звичайними ногами.

Також з новим протезом можна легко підійматися сходами та обходити перешкоди. Це дає змогу людям з ампутованими кінцівками адаптуватися до різних поверхонь на 32-43% швидше.

Дослідники прагнуть зробити нову технологію доступною для більшої кількості людей. Вони сподіваються випустити комерційну версію біонічної ноги протягом п’яти років.

Джерело: Nature Medicine

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-03 11:02:02