Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Били РФ у Чорнобильській зоні та б’ють у Вовчанську: чим відомі єгері-десантники із 71 ОЄБр

Серед багатьох бригад, що входять до складу Десантно-штурмових військ, є й ті, яким доводиться виконувати бойові завдання в особливих умовах, попри багнюку, негоду чи темний ліс.

Такою є 71 окрема єгерська бригада Десантно-штурмових військ.

Як починалась історія бригади, яким був бойовий шлях десантників-єгерів та скільки військових із 71 ОЄБр нагороджений державними відзнаками – читайте на Фактах ICTV.

Історія 71 ОЄБр

Початок свого шляху бригада бере вже після повномасштабного вторгнення, з 7 березня 2022 року, що є символічним днем народження бригади. Утім, формальним днем військової частини вважається 19 жовтня.

Спочатку бригада була створена як підрозділ Корпусу резерву, втім, вже у квітні 2022 року бійці бригади брали участь у бойових діях для відбиття російської агресії.

Основною специфікою підрозділів в межах бригади є ведення бойових дій в умовах лісисто-болотистої місцевості.

Із серпня 2022 року військова частина була передана в підпорядкування Десантно-штурмових військ, де залишається і до сьогодні.

Командиром бригади з 20 квітня 2023 року є Герой України, полковник Андрій Ткачук.

На другий День Незалежності України в рамках повномасштабного вторгнення, 24 серпня 2023 року, 71 окрема єгерська бригада отримала Бойовий прапор, який командиру бригади вручив командувач Десантно-штурмових військ ЗС України генерал-майор Максим Миргородський.

Бригада була створена із призначенням для вирішення основних оперативно-тактичних завдань, а її діяльність може бути як самостійною, так і разом з іншими військовими частинами та підрозділами різних видів ЗСУ.

Фото: 71 окрема єгерська бригада

Бойовий шлях 71 єгерської бригади

Бойове злагодження нещодавно створеної бригади відбувалось до квітня 2022 року. Втім вже у квітні підрозділи окремої єгерської бригади вийшли з резерву та взяли участь бойових діях на Харківщині, а з червня 2022 року і на Донбасі.

Крім того, єгері-десантники брали участь у відбитті російської навали в Київській області, а також Чорнобильській зоні відчуження.

Попри свою специфіку – здійснення бойових завдань в умовах лісів та боліт – підрозділи 71 бригади брали участь на початковому етапі наступальної операції на Харківщині з вересня 2022 року. Так, у період з 5 до 8 вересня її бійці форсували Сіверський Донець і повели наступ на Балаклію. Завдяки цьому в жовтні 2022 року воїни бригади отримали відзнаки командувача ДШВ ЗС України.

На Харківщині брав участь 1 загін спецпризначення з-поміж підрозділів бригади. Там загін ніс службу з початку квітня 2022 року. Зокрема, по червень бійці підрозділу проводили ударно-пошукові дії в районі Петрівського, Червоного Шахтаря, Сніжківки, Глинського, Іванівки та Протопівки. Метою було знищення як живої сили з лав російської армії, так і вогневих засобів ворога, пунктів управління та районів зберігання боєприпасів російського війська. Водночас бійці загону здобували важливі розвідувальні дані про положення та дії противника.

Тоді, завдяки грамотно організованій обороні майора Денисюка О. В. та капітана Кравченка Д. О., єгері-десантники із загону спецпризначення змогли зупинити російського противника та відкинути від населеного пункту Заводи.

У період із червня 2022 року 1 загін спецпризначення був переміщений до району бойових дій в Донецьку область, де також відбивав агресію Російської Федерації спільно з підрозділами 25 ОПДБр та 110 ОМБр.

З того часу єгері утримували район оборони, не даючи противнику просунутись на напрямках Новобахмутівка – Олександропіль, а також Новобахмутівка – Новоселівка. 

Інший, 4 загін спецпризначення 71 ОЄБр, разом із 17 окремою танковою бригадою, відбивав просування противника в Донецькій області, щоб не допустити ворога з Лиману у Слов’янськ. Там бійці створювали, зокрема, нові позиції та спостережні пункти, а також мінували території, де наявні найбільш танконебезпечні напрямки.

Із серпня 2022 року 4 загін спецпризначення був переведений у район Черкаського для відновлення, але, швидко відновившись, з кінця того ж місяця бійці виконували бойові завдання разом із 4 ОТБр в Донецькій області, а саме в районах Дмитрівки, Берестянки, Садового та Руднєвого.

Бійці 4 загону спецпризначення із 71 єгерської бригади досі виконують бойові завдання.

На Донеччині також був присутній 3 загін спецпризначення із 71 ОЄБр, який відбивав російську навалу в таких містах як Бахмут та Соледар. Також ціллю захисників України було недопущення прориву противника в напрямку Покровське – Бахмут.

І хоч з початку листопада 2022 року 3 загін спеціального призначення був переміщений на відновлення до Житомирської області, вже наприкінці того ж місяця захисники цього підрозділу продовжили відбивати штурми росіян саме на Бахмутському напрямку.

Фото: 71 окрема єгерська бригада

Бійці бригади 23 лютого 2023 року, майже на перші роковини вторгнення, перемістилися в район Покровська, Новгородського та Нью-Йорка Донецької області. 

У період з травня 2023 року під командуванням полковника Андрія Ткачука бригада організовувала оборонні дії на південному напрямку в районі Марганець та Нікополь.

Вже з липня до вересня того ж року бригада перебувала в бойовому резерві в складі ОТУ Марун, а протягом вересня 2023 виконувала бойові завдання в смузі оборони 82 ОДШБр в районі населених пунктів Роботине, Вербове та Оріхів, що на Запоріжжі.

З грудня 2023 року бригада здійснила пересування в район зосередження Мирнограду та Новокалинового, де перейшла в оперативне підпорядкування ТГр Авдіївка ОТУ Донецьк із завданням прийняти смугу оборони 31 ОМБр та вести оборонний бій у першому ешелоні ТГр Авдіївка.

Не шкодуючи себе, вмотивовані на Перемогу бійці 71 бригади спільно з іншими підрозділами ЗСУ сумлінно виконували бойові завдання, проявляли незламний характер в оборонних діях, вміло знищували техніку і живу силу ворога. 

Загалом, за час служби, підрозділи 71 ОЄБр виконували бойові завдання в населених пунктах Керамік, Новокалинове, Кліщіївка, Авдіївка, Роботине, Новопрокопівка, Вербове, Водяне, Уманське, Карлівка, Нетайлове, Новоселівка та Вовчанськ.

Відзнаки бійців 71 ОЄБр

Попри незначний час існування бригади, єгері із 71 ОЄБр встигли проявити себе у боротьбі з російським ворогом, за що отримали чимало відзнак.

Так, за сумління, мужність і героїзм, проявлені в боях, військовослужбовці 71 бригади були нагороджені державними та відомчими нагородами і відзнаками:

Ордени Богдана Хмельницького

  • ІІ ступеня – 2 особи;
  • ІІІ ступеня – 12 осіб;
  • ІІІ ступеня – 5 осіб (посмертно).

Ордени За мужність

  • ІІІ ступеня – 21 особа;
  • ІІ ступеня – 1 особа (посмертно);
  • ІІІ ступеня – 98 осіб (посмертно).

Нагрудні та почесні нагрудні знаки

  • Знак пошани – 17 осіб;
  • За зразкову службу – 18 осіб;
  • Почесний нагрудний знак Хрест Заслуги – 2 особи;
  • Почесний нагрудний знак Сталевий хрест – 45 осіб;
  • Почесний нагрудний знак Хрест Військова честь – 1 особа;
  • Почесний нагрудний знак За збережене життя – 17 осіб.

Відзнаки головнокомандувача ЗСУ

  • За взірцеву службу І ступеня – 13 осіб;
  • За взірцеву службу ІІ ступеня – 15 осіб;
  • За взірцеву службу ІІІ ступеня – 4 особи;
  • За досягнення у військовій службі І ступеня – 3 особи;
  • За досягнення у військовій службі ІІ ступеня – 1 особа.

Медалі

  • За військову службу Україні – 17 осіб;
  • За бездоганну службу ІІ ступеня – 1 особа;
  • Захиснику Вітчизни – 14 осіб;
  • Захиснику України – 9 осіб;
  • За поранення – 95 осіб;

Крім того, сама бригада, відповідно до указу президента України від 6 грудня 2022 року, була відзначена почесною відзнакою За мужність та відвагу.

Друзі ДШВ: підтримати 71 бригаду

Наразі єгері-десантники продовжують нести службу, зокрема на Харківщині, де відбивають російську навалу, у Вовчанську. І для того, щоби підтримати бійців 71 ОЄБр, а також не дати росіянам окупувати більше українських територій, кожен охочий може матеріально долучитись до звитяг бригади, ставши другом ДШВ.

Всеукраїнська платформа Друзі ДШВ надає можливість усім охочим здійснити одноразову пожертву або ж оформити щомісячний платіж, щоби спільними зусиллями наблизити день Перемоги над російським агресором.

Стати другом ДШВ – просто, варто перейти за посиланням, обрати бригаду, яку ви хочете підтримати (наприклад, 71 ОЄБр), або ж спрямувати грошову допомогу на загальний фонд проєкту Друзі ДШВ, з якого будуть розподілені кошти на найактуальніші потреби українських десантників.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: 71 окрема єгерська бригада ДШВ ЗСУ

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-17 18:00:36