Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Багаті мають платити більше: у Мінфіні пояснили, чому хочуть повернути прогресивну шкалу ПДФО

У Міністерстві фінансів України прогнозують, що перехід до прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб буде неминучим. Проте там не наважуються передчасно озвучувати конкретні розміри ставок.

Відповідну заяву зробив міністр фінансів України Сергій Марченко під час дискусії у Центрі економічної стратегії. Раніше в Україні було дві ставки ПДФО – 15% і 20%, які визначалися розміром доходу. Проте з 2016 року діє одна ставка – 18%.

На його думку, результат запровадження єдиної ставки показав ефект з точки зору надходжень до бюджету. Він не вважає помилкою перехід від шкали до однієї ставки. Проте міністр стверджує, що є питання справедливості оподаткування доходів.

Зараз дивляться

У Мінфіні поки що не готові озвучити навіть приблизно, якими можуть бути ставки податку. Марченко стверджує, що це питання має пройти багато етапів обговорення.

– Але те, що питання суспільної справедливості стоїть гостро – це факт. Я думаю, що тією чи іншою мірою прогресивна система оподаткування буде запроваджена, – наголосив міністр.

Водночас заступниця міністра фінансів Світлана Воробей зазначила, що прогресивна шкала відповідає європейському певному принципу, мовляв, багаті люди платять більше.

– Так, ми не готові до переходу на диференційовану шкалу і будемо залишатися на плоскій, поки не зможемо ефективно адмініструвати доходи, щоб внаслідок переведення на таку шкалу всі не стали бідними. Це не є нашою метою, – стверджує вона.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!
Джерело: ЛІГА.net

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-03 18:28:53