Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

ASC-890 літак: характеристики, особливості та ціна

Швеція оголосила про найбільший пакет військової допомоги для України на суму $1,3 млрд.

Він містить — ракети RB 99 (AMRAAM), бронетранспортери (БТР) PBV-302, артилерійські боєприпаси 155 мм та новітній літак дальнього радіолокаційного виявлення ASC 890.

Літаки ASC 890 Україна отримає вперше. Вони значно покращать спроможність України виявляти повітряні та морські загрози на великих відстанях.

Зараз дивляться

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон зазначив, що ASC 890 може ідентифікувати крилаті ракети, безпілотники й цілі як на суші, так і в морі. Цей літак матиме найбільший вплив на українську протиповітряну оборону.

Також у Міністерстві оборони Швеції повідомили, що авіаційні ракети середнього радіуса дії AMRAAM були адаптовані для використання в наземних зенітно-ракетних комплексах. Крім того, їх зможуть використовувати винищувачі F-16, які Україна має отримати від європейських країн уже до кінця року.

Читайте детальніше коментар експерта про літаки радіолокаційної розвідки та управління ASC 890 – у матеріалі Фактів ICTV.

ASC-890: характеристики та призначення літака

Швеція передасть Україні літак дальнього радіолокаційного визначення (ДРЛВ) ASC 890. Літаки такого типу є в Росії, це А-50, а наша країна отримає їх уперше.

ASC-890 (Saab 340) – це літак, який дає змогу спостерігати за цілями з повітря та передавати інформацію для завдавання ударів. Ця зброя має радіус виявлення цілей до 500 км. Літак оснащений радаром, що здатен бачити цілі розміром із водний мотоцикл.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розказав Фактам ICTV про призначення літака ASC 890, характеристики та його особливості.

Експерт зазначив, що ці літаки – бажані для України, оскільки вони посилять ефективність F-16, які наша країна невдовзі отримає.

Річ у тім, що літаки F-16, які будуть передаватися Україні, не останніх модифікацій. Щоб забезпечити ефективне використання в зоні бойових дій, їм необхідна буде підтримка досить потужного радара.

Самі по собі F-16 не мають на озброєнні такого радара. Тому, щоб максимально корисно використовувати засоби ураження такі як, наприклад, ракети AIM-120 AMRAAM, які можуть мати дальність ураження об’єктів на відстані до 100 і понад 100 км, їм потрібна підтримка.

Йдеться про літаки дальнього радіолокаційного спостереження (ДРЛС) АВАКС (AWACS). Саме шведські літаки ASC 890 мають функції радіолокаційної розвідки та бойового управління по цілях у повітрі та на суходолі, — зазначив Олександр Коваленко.

Радіус дії ASC-890, залежно від обладнання, яке було встановлено, може становити до 500 км. Це дасть змогу використовувати їх, наприклад, у повітряному просторі на Заході або в центральній частині України, тобто безпосередньо для підтримки дій F-16 на Сході України.

Тобто, коли говорилося про передачу F-16 для України, то дуже часто поставало непопулярне питання, а саме – як ці літаки будуть використовуватися на Сході України. Тому що на Півдні, у повітряному просторі Румунії, курсував би літак АВАКС (AWACS), або, наприклад, у Болгарії, або в повітряному просторі над нейтральними водами Чорного моря, можливо, навіть, у повітряному просторі Молдови, — прокоментував Олександр Коваленко.

АВАКС допомагав би працювати F-16 по Півдню України, у Херсонській області, наприклад. Але з іншого боку, виникає питання — як забезпечити таку допомогу на Сході України? Літак західних країн повинен був залітати в повітряний простір України, а це зробити неможливо.

Отже, зараз Україна буде мати літаки ASC-890, які значно підвищать ефективність F-16 на Сході України й, відповідно, нададуть можливість ЗСУ завдавати удару як по повітряних, так і по сухопутних цілях — зазначив експерт.

Літак ASC-890 має такі характеристики:

  • тривалість перебування у повітрі — 5 годин;
  • дальність виявлення цілі — 450-500 км;
  • крейсерська швидкість — 620 км/год;
  • дальність польоту — 2 700 км;
  • діапазон виявлення — 450 км.

Фото: Swedish Armed Forces

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-29 18:18:28