Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Анестезіологи визначили, що найгостріше відчувають фізичний біль рудоволосі

Колір волосся і терплячість до фізичного болю взаємопов’язані. Анестезіологи це давно помітили, а дослідження науковців підтвердили.

Рудоволосим потрібно більше знеболювальних

Лікарка-анестезіолог Шаліні Шах, посилаючись на дослідження в журналі Anesthesiology and Perioperative Science, зазначила, що рудоволосі зазвичай потребують вищих доз анестезії.

Виявилося, що ті самі гени, які породжують руде волосся, також впливають і на те, як його власники сприйматимуть фізичний біль.

Зараз дивляться

Натуральне руде волосся — виняткова рідкість, його мають менш ніж 2% населення світу. Але в найбільш гострому сприйнятті фізичного болю вони – поза будь-яким порівнянням.

В огляді 2023 року, опублікованому в журналі Anesthesiology and Perioperative Science,  наведено результати низки досліджень на тваринах і на людях, які свідчать, що рудоволосі інакше, ніж інші, реагують на знеболюючі препарати.

І за колір, і за сприйняття болю відповідають ті самі гени

Як пояснив співавтор дослідження Джайдіп Пандіт, консультант-анестезіолог з лікарень Оксфордського університету, цей зв’язок далеко не простий.

Наприклад, одне дослідження показало, що рудоволосі жінки гостріше реагували на біль, пов’язаний з температурою, причому знеболювальний препарат лідокаїн був менш ефективним при застосуванні у рудоволосих порівняно з людьми з іншим кольором волосся.

– Є докази того, що рудоволосі потребують на 20% більше загальної анестезії для седації та більше місцевої анестезії для пом’якшення болю, – говорить Пандіт.

Інше дослідження  показало, що руді люди, навпаки, менш чутливі до болю, спричиненого електричним струмом.

Зрозуміти це унікальне явище, пов’язане з рудоволосими, складно через багатогранність людської генетики.

Щоб дослідити це, керівник дерматологічного відділення Массачусетської загальної лікарні доктор Девід Фішер і його команда провели дослідження на мишах, забезпечивши прискіпливий генетичний контроль.

Спочатку оніміння, потім дев’ятий вал болю

Виявилося, що руді миші, як і люди з рудим волоссям, спочатку дещо відстрочено відчувають біль, у першу мить наступає певне заніміння. Однак, як тільки біль досягає вищого порогу, рудих він накриває сильніше, ніж інших.

Пояснення цьому полягає у впливі певного гена на меланоцити, відповідальні за вироблення пігменту.

Варіація цього гену у рудоволосих не тільки впливає на білки меланоцитів, але також зменшує вироблення речовини, яка корегує чутливість до болю, регулюючи специфічні рецептори.

Цей зв’язок між рудим волоссям і болем може, в кінцевому підсумку, допомогти лікарям передбачити індивідуальну реакцію на біль і знеболювальні ліки для того чи іншого пацієнта.

Джерело: Science Times

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-16 14:01:27