Заглушити смерть: як працюють спеціалісти РЕБ бригади «Рубіж»

На передовій лінії української оборони працює невидимий, але надзвичайно ефективний щит. Спеціалісти роти радіоелектронної боротьби (РЕБ) 4-ї бригади «Рубіж» щодня виводять з ладу десятки російських безпілотників, запобігаючи смертоносним атакам та зберігаючи життя українських військових.
Про їхню роботу розповіли журналісти Армія TV.
«Ми показуємо непоганий результат — близько 85-90% ворожих FPV-дронів ми глушимо», — розповідає спеціаліст РЕБ бригади «Рубіж», демонструючи роботу портативної системи радіоелектронної протидії.
З початком повномасштабного вторгнення Росії чимало українців кардинально змінили професію. Колишні рятувальники, туристичні агенти і представники інших мирних професій сьогодні стоять на захисті української землі, опановуючи найсучасніші військові технології.
Під час демонстрації системи РЕБ для журналістів фахівці показали, як працює портативний засіб радіоелектронного пригнічення, який можна встановлювати на автомобіль або на статичну позицію. Спеціаліст імітував атаку з FPV-дрону, демонструючи, як система втручається в керування ворожого безпілотника.
«Залежно від відстані, ми підлаштовуємо потужність пристрою. Чим далі дрон, тим більше потужності нам потрібно для заглушення частот, на яких він працює», — пояснює оператор РЕБ, налаштовуючи обладнання.
Системи РЕБ не є легкими у використанні. Акумулятор, який живить обладнання, надзвичайно важкий. «Це одна з причин, чому людині з РЕБ-рюкзаком важкувато нести його постійно», — говорить він. «Чим більший запас електроенергії в акумуляторах, тим довше працюватиме пристрій, але й відповідно більшою буде вага».
Результати роботи підрозділу вражають. За словами оператора, команда досягає ефективності близько 85-90% під час протидії FPV-дронам противника. Вони також успішно працюють проти більш складних безпілотників, таких як «Ланцети».
«Нещодавно ми отримали підтвердження подавлення двох «Ланцетів», які могли вразити одну з наших позицій», — ділиться спеціаліст.
Робота підрозділів РЕБ — це невпинна координація з іншими військовими формуваннями. «Комунікація працює 24/7. Оператори постійно перебувають на пункті управління, спілкуються між собою та з представниками інших родів військ», — розповідає боєць.
Особливо важлива координація з українськими підрозділами БПЛА. «Наші пілоти дають знати, коли починають виконання завдань, щоб ми випадково не заглушили свої дрони», — додає він.
Історія оператора РЕБ є типовою для багатьох українських захисників. До війни він працював рятувальником, потім три роки був турагентом. З початком повномасштабного вторгнення добровольцем пішов на фронт.
«Для кожного поважаючого себе українця багато що змінилося у 2022 році. Я потрапив до бригади «Рубіж», за що дякую долі. Реально крута бригада, і мене завжди оточують люди, на яких хочеться рівнятися», — з гордістю завершує свою розповідь спеціаліст.
Робота підрозділів РЕБ стала невід’ємною частиною сучасної війни, де технологічна перевага часто визначає успіх на полі бою. І саме такі непомітні для ока операції захищають життя українських військових та наближають перемогу України.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-04-18 13:10:00