Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Квітуча примхлива красуня: як доглядати за азалією у домашніх умовах


Квіти на підвіконні додають оселі затишку та надихають. Одні – не надто примхливі, а інші потребують до себе більше уваги. Наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник розповів, як доглядати за азалією після покупки у домашніх умовах. Про полив, освітлення, підживлення, а також пересаджування – читайте у матеріалі Life. Фактів ICTV.

Особливості квітки азалії: кому підходить

Азалія – символ жіночності, тендітності, лагідності, стриманості, відданості, та водночас – пристрасті й печалі. Її квітки мають різноманітне забарвлення – від білого та рожевого до фіолетового й червоного. Але підійде така красуня не всім, оскільки є досить вимогливою рослиною.

– Азалія – це красива, витончена рослина, з квітами різних розмірів, форм, кольорів та ароматів, залежно від сорту. Але це досить примхлива зелена красуня, яка підійде не кожному, – говорить експерт.

Тож купувати азалію варто тим людям, які вже мають досвід догляду за кімнатними рослинами.

Азалія  – догляд після покупки: полив, ґрунт, освітлення

Якщо ви купили азалію або отримали її у подарунок, варто розуміти, як правильно доглядати за нею, бо домашня квітка за недбалого догляді та у невідповідних умовах скидає бутони, втрачає листя й урешті-решт гине.

Щоб азалія почувалася добре й тішила око своїм цвітінням якомога довше, потрібно дотримуватися правильної системи поливу, освітлення, температурного режиму і не тільки.

  • Полив

Азалія – і японська, й індійська – полюбляє постійно зволожений ґрунт, проте водночас не терпить застою води. Тому рекомендується поливати її часто, але потроху.

– Азалія потребує регулярного, але не надмірного поливу, тільки після підсихання верхнього шару ґрунту, – розповідає наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Частота поливу залежить і від температурного режиму у квартирі. Так, якщо в оселі дуже сухе повітря і спекотно, то вода випаровуватиметься швидко, а поливати квітку доведеться, щонайменше через день.

Як доглядати за азалією в домашніх умовах

Фото: Pixabay

Для поливу рекомендується використовувати м’яку воду з кислою реакцією. Це може бути як дощова вода, так і дистильована.

– Використовуйте м’яку воду з кислою реакцією, дощову, талу, або дистильовану, – говорить експерт.

Не забувай зливати залишки води з піддона, інакше коріння може загнити. Менш інтенсивним повинен бути полив восени.

  • Обприскування

Азалія потребує й обприскування, оскільки полюбляє вологе повітря. Радять робити це холодною водою. До того ж, садівники рекомендують ставити на підвіконня поряд із рослиною зволожувач повітря або ж просто кілька тарілок із водою.

  • Ґрунт

Оскільки підприємства не використовують для транспортування і продажу вазонів якісний субстрат, який був би розрахований на довготривале перебування у ньому рослин, то їх рекомендовано після покупки пересаджувати. Збираючись це зробити, обирайте для азалії кислий ґрунт.

– Ґрунт для азалії також потрібен кислий, найкраще підійде спеціальний субстрат для кислолюбних рослин, – пояснює наш постійний експерт з рослин.

Землю можна придбати як у квітковому магазині, так і зробити суміш власноруч. Для цього змішайте пісок, мох і перегнилу хвою у співвідношенні 1:1:2. Для знезараження пролийте субстрат міцним розчином перманганату калію.

– Після покупки краще дати азалії адаптуватися декілька тижнів до нових умов, а після цього пересадити, – додає Олексій Колесник.

  • Освітлення

Азалії чудово ростуть в умовах напівтіні та погано переносять прямі сонячні промені. Також рекомендують відсвічувати азалію лампою. Найкраще рослина почувається на західних або північних підвіконнях.

  • Температура

У догляді за азалією варто дотримуватися правильної температури. Через те, що квітка віддає перевагу прохолоді, цей тепловий режим потрібно тримати у межах 15-18 °C.

Тож після покупки азалії варто помістити її у найпрохолоднішому у будинку місці, подалі від працюючих опалювальних приладів.

  • Обрізка

Для того, щоб азалія у домашніх умовах краще кущилась і пишніше цвіла, необхідно своєчасно прищипувати й обрізати відрослі стебла.

Отже, щойно квітуча азалія перестала викидати нові бутони, а квітки стали в’янути, потрібно видалити з кущика побуріле листя, обрізати слабкі й витягнуті пагони. Після цього приберіть і всі квітки разом із квітконіжками.

Чи потрібно підживлювати азалію: добрива та схема

Азалія потребує підживлення навесні й улітку, а також взимку. У теплий період вносити добрива потрібно один раз на тиждень, узимку – не частіше одного разу на місяць.

– Проводити підживлення слід у періоди активного росту або цвітіння, весною та влітку, – говорить наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Як правило, для підживлення використовують мінеральний комплекс Азалія або інший склад для квітучих рослин, що не містить хлору.

– Для удобрення азалій найкраще використовувати спеціальні добрива для кислолюбних рослин або рододендронів. Категорично уникайте добрив із лужною реакцією, – говорить наш експерт.

У період бутонізації та цвітіння рослині знадобиться більше калію, наприклад, Кеміра-люкс або Уніфлор-бутон.

Коли потрібно пересаджувати азалію та як робити це правильно

Пересадка азалії потрібна, коли її коренева система зайняла весь об’єм поточного горщика або якщо спостерігається виснаження ґрунту.

Найкращий час для пересадки – це рання весна, перед періодом активного росту. Якщо є необхідність пересадки азалії, дуже вдалий для цього час – відразу після закінчення цвітіння.

Для проведення маніпуляції оберіть горщик, трохи більший за попередній. Це забезпечить новий простір для коріння. Далі покладіть на дно ємності дренаж, поставте рослину в центр і засипте ґрунт навколо куща.

Як зазначалося вище, азалія добре розвивається тільки у кислому ґрунті: водневий показник повинен дорівнювати 4,0-4,5 pH.

Після пересадки азалії рясно полийте рослину та поставте горщик із нею на декілька днів у тіні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV розповідали, як правильно підживлювати рослини аспірином.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-21 18:40:00