Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи можливе переведення в іншу військову частину без згоди військовослужбовця

Фото: Міноборони

Законодавство України чітко визначає умови, за яких необхідна згода військовослужбовця на його переведення до бойової частини, а також випадки, коли вона не є обов’язковою.

У яких випадках військовослужбовців можуть перевести в іншу частину без згоди — читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Чи можуть перевести в іншу військову частину без згоди: що каже закон

Питання переведення військовослужбовців до іншої військово частини регулюється положенням Про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України № 1153/2008 від 10 грудня 2008 року, затверджене указом президента України.

Документ чітко визначає умови, за яких військовослужбовці можуть бути переміщені з однієї військової частини до іншої.

Командування має право на переміщення військових на нове місце служби без їхньої згоди, але за певних умов.

За яких умов можливе переведення в іншу військову частину без згоди

Переміщення на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої здійснюється без згоди військовослужбовця у таких випадках:

  • переміщення на вищі, рівнозначні та нижчі посади;
  • переміщення за сімейними обставинами чи за станом здоров’я;
  • проведення планової заміни у місцевостях з установленим строком військової служби;
  • переміщення вагітних військовослужбовиць за їхнім клопотанням відповідно до медичного висновку на посади з меншим обсягом роботи;
  • переведення військовослужбовиць, які мають дітей віком до трьох років (за їхнім клопотанням у разі неможливості виконання ними обов’язків на займаній посаді);
  • заміна у військових частинах (підрозділах), які виконують завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій;
  • переміщення у зв’язку зі звільненням або призначенням на посади, передбаченими умовами воєнного часу, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введенням воєнного стану.

Переміщення на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої може відбуватися без згоди, якщо військовослужбовець вчинив правопорушення, за що йому призначено покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців. Тобто він не може залишатися на посаді, яка пов’язана із керівництвом підлеглими особами.

Також переміщення без згоди можливе, якщо відбувається систематичне порушення дисципліни зі сторони військовослужбовця. Наприклад, якщо він приходить на службу нерегулярно, то це може стати підставою для переведення в іншу частину.

Проте існують випадки, коли для переведення військовослужбовця до іншої частини необхідна згода, зокрема:

  •  військовий за станом здоров’я не може служити в тій місцевості, де розташована частина, за висновком комісії;
  • члени сім’ї військовослужбовця за станом здоров’я не можуть проживати в місцевості, до якої його переміщують (за наявності підтверджувальних документів);
  • військовослужбовець має доглядати за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною або чоловіком (за наявності підтверджувальних документів).

Тобто, відповідаючи на питання, чи можуть військовослужбовця перевести в іншу частину без його згоди, можна сказати, що у більшості випадків командири можуть перевести бійця в іншу частину без його згоди. Але за наявності певних умов це зробити неможливо.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Також військові можуть за власним бажанням перевестись в іншу частину, подавши рапорт за допомогою застосунок Армія+. Докладніше читайте в матеріалі за посиланням.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-21 13:16:00