Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Заява на відстрочку від мобілізації: куди звертатися та які документи необхідні

Згідно із законом, деякі категорії осіб можуть отримати відстрочку від мобілізації. Для цього необхідно зібрати певний пакет документів та написати відповідну заяву.

Що необхідно для отримання відстрочки від мобілізації під час воєнного стану, як правильно написати заяву, куди з нею звертатися та які документи необхідно підготувати — читайте на Фактах ICTV.

Що таке заява на відстрочку від мобілізації та хто може оформити

Відстрочка від мобілізації надається на підставі закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (стаття 23).  Вона може поширюватися на різні категорії громадян. Проте відстрочка не звільняє повністю від військової служби, а надається на певний час.

Для отримання права на відстрочку від мобілізації потрібно подати відповідну заяву до комісії, яка діє при ТЦК та СП у якому людина перебуває на обліку.

Заява на відстрочку від мобілізації — це письмове звернення до ТЦК та СП, яке подається для отримання відстрочки від військової служби за наявності підстав для звільнення під час мобілізації.

Для подання заяви на відстрочку від мобілізації особі необхідно мати певні підстави, як-от стан здоров’я, навчання або інші особисті обставини, які наразі унеможливлюють військову службу.

Куди звертатися для отримання відстрочки від мобілізації

Для отримання відстрочки (за наявності підстав) потрібно самостійно подати відповідні документи до ТЦК та СП за місцем обліку, а саме — нотаріально завірену заяву, де вказується причина, яка дає право на відстрочку від мобілізації.

Як правильно подати заяву на відстрочку від мобілізації

Для того, щоб отримати право на відстрочку, необхідно в заяві викласти всі обставини, які, згідно із законодавством, надають тимчасове звільнення від служби.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №930 від 16.08.2024 року, якою вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Також були внесені зміни до додатку 4 Порядку постанови Кабінету Міністрів України.

Затверджений зразок заяви на відстрочку від мобілізації можна подивитися у Додатку 4.

Які документи необхідні для отримання відстрочки

Залежно від підстави для відстрочки, документи, що додаються до заяви, можуть бути різними.

Це може бути:

  • клопотання керівника відповідного органу чи підприємства щодо оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаних, які були заброньовані;
  • довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, визначеною МОЗ;
  • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України;
  •  свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів, наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох або більше) або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю);
  •  свідоцтво про народження дитини (дітей) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів, наприклад:
  1. свідоцтво про смерть одного з батьків або рішення суду про оголошення одного із батьків померлим;
  2. рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав;
  3. рішення суду про визнання одного із батьків безвісти відсутнім;
  4. вирок суду, за яким особа відбуває покарання у місцях позбавлення волі;
  5. документи, які підтверджують, що особа самостійно виховує та утримує дитину (рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження).

Для підтвердження інвалідності дитини необхідно надати медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ, або індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю, виданою лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу.

Для підтвердження родинних стосунків з батьками необхідно надати свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного.

Повний список документів зазначений у Додатку 5 вище згаданої постанови.

Після написання заяви необхідно виконати наступні кроки:

  • всі копії необхідних документів, які підтверджують право на отримання відстрочки, мають бути завірені нотаріально;
  • зареєструвати заяву при поданні до ТЦК та СП (на примірнику мають поставити штамп із вхідним номером та датою подання заяви). Також її можна направити на пошті цінним листом на адресу ТЦК;
  • очікувати на розгляд документів та прийняття рішення.

Відстрочка надається на термін, який залежить від обставин, що її обумовили.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Міністерство оборони України

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-19 19:55:00