Світові ультраправі популісти: кого запросили та хто приїде на інавгурацію Трампа
20 січня має відбутися церемонія інавгурації обраного президента США Дональда Трампа. Медіа дізналися, кого не буде на церемонії, а хто у списку запрошених.
За даними видання Politico, перелік гостей вказує на те, що це будуть здебільшого праві популісти.
Церемонія інавгурації
Церемонія інавгурації є важливим ритуалом для народу всередині країни. На заході з ввічливості присутні переважно іноземні дипломати, а от глав держав і урядів зазвичай не запрошують. Водночас Трамп не є прихильником традицій – він запросив багатьох іноземних лідерів.
Багато з запрошених мають праві або навіть ультраправі політичні погляди. У цьому сенсі інавгурація Трампа багато говорить про політичну траєкторію його адміністрації.
Хто запрошений на інавгурацію Трампа
За інформацією Politico, президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн не запросили.
Присутнім буде британський популіст Найджел Фарадж, який виступає проти ЄС; французький ультраправий політик Ерік Земмур, бельгієць Том Ван Грікен та колишній прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Очолюють список гостей: прем’єрка Італії Джорджія Мелоні та президент Аргентини Хав’єр Мілей, популіст у стилі Трампа.
Також запрошені прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, шанувальник кремлівського диктатора Володимира Путіна. Хоча угорським ЗМІ повідомили, що Орбан не зможе приїхати.
Минулого місяця Дональд Трамп запросив і лідера Китаю Сі Цзіньпіна на інавгурацію. Такий крок свідчить про готовність республіканця до відкритого діалогу з Сі.
Варто зауважити, що глави Китаю ніколи не були присутні на попередніх президентських інавгураціях у США. Сі Цзіньпін вирішив замість себе відправити до Америки віцепрезидента Хана Чжена і міністра закордонних справ Вана Ї, повідомляло видання Financial Times.
Міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар та міністр закордонних справ Японії Такеші Івая будуть присутні на інавгурації.
Запрошення надіслали й президенту Сальвадору Наїбу Букеле, проте він ще не підтвердив, і президенту Еквадору Даніелю Нобоа, який відвідає церемонію під час короткого візиту до Вашингтона. Колишній президент Бразилії Жаїр Болсонару також отримав запрошення, але не зможе бути присутнім.
Церемонію відвідають мільярдер Ілон Маск, засновник Amazon Джефф Безос та керівник Meta Марк Цукерберг. На інавгурацію приїдуть французький мільярдер і технологічний підприємець Ксав’є Ніль.
Генеральний директор TikTok Шоу Зі Чу також відвідає інавгурацію новообраного президента США.
Хто з європейців відвідає інавгурацію Трампа
З Великої Британії перехідна команда Трампа запросила не лише посла Великої Британії в США Карен Пірс, а й лідера Партії реформ (Reform UK) Найджела Фараджа. Приїдуть на інавгурацію депутатка Європарламенту Сара Кнафо та посол Франції у Вашингтоні Лоран Білі.
Ультраправа кандидатка в канцлери Німеччини від партії Альтернатива для Німеччини (AfD) Аліса Вайдель отримала запрошення, проте приїхати не зможе через щільний передвиборчий графік. Замість неї поїде співголова партії Тіно Хрупалла. До речі, Ілон Маск підтримує AfD.
Німецькі консерватори відправляють Юргена Хардта, речника з питань зовнішньої політики Християнсько-демократичного союзу. Посол Берліна в США Андреас Міхаеліс також буде присутній на інавгурації Трампа.
Лідер іспанської ультранаціоналістичної партії Vox Сантьяго Абаскаль запрошений на церемонію. Від Португалії запросили Андре Вентура, голову правопопулістської партії Chega.
Колишня спікерка Конгресу США Ненсі Пелосі не буде присутня на інавгурації Трампа. Вона повернулася до Вашингтона після перенесеної в Німеччині операції з заміни тазостегнового суглоба.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Колишній президент Барак Обама буде на інавгурації, але без дружини Мішель.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-19 18:02:00