Польща завершить будівництво стіни на кордоні з Білоруссю до літа 2025 року
Заступник міністра з питань міграції Мацей Дущик заявив, що до середини 2025 року Польща має намір завершити роботи з будівництва стіни на кордоні з Білоруссю.
Такий захід спрямований на боротьбу з напливом мігрантів із Близького Сходу та Африки, повідомляє Financial Times.
Стіна на кордоні необхідна для зупинки потоку мігрантів
Будівництво стіни Польща розпочала наприкінці 2021 року, коли тисячі мігрантів почали прибувати до країни через організовані маршрути з Росії та Білорусі.
За словами Мацея Дущика, роботи вздовж 400-кілометрового кордону активно тривають, а після їх завершення “безпека на кордоні буде наближена до 100%”.
– Цей штучно створений міграційний маршрут буде закритий наступного літа, я сподіваюся і вірю в це, – заявив Дущик.
Видання зазначає, що мігранти з Африки та Близького Сходу отримували спонсоровані рейси та візи до Москви чи Мінська, звідки автобусами діставалися польського кордону.
Польський уряд витрачає на зміцнення кордону понад 2,5 млрд злотих (587 млн євро), з яких половина фінансується урядом прем’єр-міністра Дональда Туска.
Реакція Єврокомісії та статистика міграції
У Європейській комісії раніше висловлювали стурбованість через наміри Польщі відмовляти мігрантам у притулку. Представники ЄК наголошували, що такі дії можуть суперечити міжнародним зобов’язанням Польщі у сфері прав людини.
За офіційними даними, у період із січня по жовтень 2024 року кордон із Польщею перетнули щонайменше 26 тис. людей із країн Африки та Близького Сходу.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск наголосив, що боротьба з російською “гібридною війною” є одним із ключових пріоритетів його уряду.
Будівництво стіни на кордоні з Білоруссю є одним із заходів у цьому напрямку.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
У жовтні уряд Польщі затвердив оновлену міграційну стратегію, яка діятиме з 2025 до 2030 року. Головна ціль документа – забезпечити контроль над міграційними потоками та зміцнити безпеку держави.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-30 17:33:00