Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Уламок дрона пробив живіт: у Львові врятували бійця, що мало не загинув через кровотечу


Хірурги Національного реабілітаційного Центру Незламні врятували важкопораненого військового, який мало не загинув через кровотечу кишківника.

Вирішив повзти

Сумчанин Сергій Троцько вступив до лав ЗСУ та приєднався до 117-ї окремої механізованої бригади вже на третій день повномасштабного вторгнення.

Цьогоріч у вересні він зазнав важкого поранення неподалік Серебрянського лісу.  Внаслідок атаки ворожого дрона захиснику відірвало ліву ногу, посікло праву рук, а один з уламків потрапив у живіт.

Сергій тверезо оцінював реальність, але попри важке поранення, вирішив повзти по дорозі.

— Це шок був, бо я все робив на адреналіні. А переживав я тієї миті за свої окуляри. Боявся загубити, бо маю дуже поганий зір, — ділиться спогадами Сергій.

Від операції до операції

Рятували військовослужбовця спершу у кількох прифронтових шпиталях, а згодом – у Дніпрі.

Загалом військовий переніс низку складних втручань, включаючи ампутацію ноги та видалення сегменту пошкодженого уламком кишківника.

Через три тижні після поранення Сергія доправили до Національного реабілітаційного Центру Незламні, що входить до складу Першого медоб’єднання Львова.

Однак менш ніж за добу у пацієнта з’явилися ознаки шлунково-кишкової кровотечі.

Стан Сергія різко погіршувався. Однак жодне з обстежень не дало ніяких результатів, тож медики вирішили не зволікати.

Вони прооперували військового методом лапаротомії. Саме так хірургам вдалося з’ясувати джерело ускладнень: кровотеча була в місці анастомозу (зʼєднання між собою кінців уцілілих частин кишківника за допомогою спеціального апарату).

Мріє піти у гори

Таким чином лікарям вдалося врятувати життя Сергія. Адже накладання нового анастомозу або ж виведення стоми – це додатковий величезний ризик розвитку важких ускладнень для хворого.

– Я переконаний, що успіх проведеного лікування – результат злагодженої співпраці команди хірургів, реаніматологів та ендоскопістів, як під час операції, так і в післяопераційному періоді, — каже Богдан Ліщук, хірург Центру Незламні.

Наразі захисник продовжує отримувати лікування. А потім на нього чекає тривала реабілітація з подальшим протезуванням. Але вже сьогодні Сергій мріє піднятися у гори на штучній кінцівці.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело і фотоНаціональний реабілітаційний Центр Незламні

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-26 11:58:00