“Ми надаємо можливість людям соціалізуватися”: у Ніжині функціонує інклюзивний простір для ветеранів та людей з інвалідністю
У Ніжині на Чернігівщині працює інклюзивний простір для людей з інвалідністю, ветеранів та родин загиблих військових. У ньому надають послуги психолога, реабілітолога та юриста, також проводять майстер-класи. Директор благодійного фонду “Карітас Чернігів” Роман Пушка говорить: простір працює частково, у приміщенні досі триває ремонт, розповідає Суспільне Чернігів.
“З початком повномасштабного вторгнення ми побачили, що є багато категорій людей, які насправді не можуть собі дати раду. Зараз в нас діє проєкт, де ми працюємо з людьми з інвалідністю, з діточками, і окремо працюємо з людьми з інвалідністю дорослими. Більшість є з ментальними порушеннями, але також є і з фізичними”, — говорить Роман Пушка.
Фото: Інклюзивний простір для ветеранів та людей з інвалідністю. Джерело: Суспільне Чернігів
Приміщення для облаштування простору надала Ніжинська міськрада. Зі слів директора, раніше там була лікарня. Наразі тут тривають ремонтні роботи.
“Є три черги, перша черга вже завершена, дві наступні тривають. Ми зараз вже маємо частину послуг, це є психологічні послуги, послуги з розвантаження, послуги реабілітолога, юриста-адвокаційника. Ми надаємо можливість людям соціалізуватися. В майбутньому ми ще хочемо розвинути послугу водолікування”.
Фото: Ванна для водолікування. Джерело: Суспільне Чернігів
У просторі також працюють з ветеранами та родинами загиблих військових, пояснює Роман Пушка.
“Була ціль їх згуртувати. Бо насправді кожен з них пережив горе, пережив різний час: у когось пройшло пів року, у когось рік, у когось менше. І наше завдання було, щоб вони відчули, що вони є не самі”.
Фото: Інклюзивний простір для ветеранів та людей з інвалідністю. Джерело: Суспільне Чернігів
Зі слів директора благодійного фонду, наразі тут проводять арт-терапії, майстер-класи з виготовлення мила та свічок. Після завершення ремонту занять стане більше.
“Ми плануємо зробити кухню і також частину приміщення для трапезної для людей з інвалідністю. Вони будуть мати майстер-класи з готування, самі будуть готувати. Також будуть тут частуватися. І, скажімо так, це основне завдання наше, щоб вони навчилися давати собі раду самі”.
Фото: Психологічна допомога дітям. Джерело: Суспільне Чернігів
Роман Пушка каже: наразі інклюзивний простір відвідує 350 людей, з них сто — щодня.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як повідомляв MYNIZHYN, 30 серпня на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, в одному з приміщень нового корпусу навчального закладу, відбулася презентація нового простору центру життєстійкості «Місце сили. Ніжин».
Viber
Youtube
Джерело: mynizhyn.com
2024-11-02 08:26:04