Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи можна святкувати Геловін в Україні: язичницьке коріння та християнські цінності


Геловін став доволі популярним святом, особливо серед молоді. Його привабливість полягає в можливості переодягнутися в різні костюми, відвідати тематичні вечірки та створити святкову атмосферу. Геловін має багату історію та традиції, які цікаві багатьом людям.

Life. Факти ICTV дізнавалися, чи святкують Геловін в Україні та що про це думає Українська православна церква.

Чи можна святкувати Геловін в Україні

Святкування Геловіну часто стає приводом зібратися разом і створити незабутні спогади. Однак, існують й інші думки.

Коріння свята Геловін сягає в глибоку давнину, до кельтських племен, які населяли великі території Європи. Для кельтів початок нового року припадав на 1 листопада. Вони вірили, що в цю ніч кордони між світом живих і світом мертвих стираються, і душі померлих можуть вільно переміщатися між цими світами.

Побоюючись зустрічей з духами, кельти влаштовували галасливі святкування, що супроводжувалися запалюванням багать і страхітливими ритуалами. Щоб відлякати злих духів, вони розвішували на будинках черепи та інші страхітливі символи.

Традиційні атрибути Геловіна передбачають костюми відьом, привидів, гарбузи з вирізаними очима, носами і ротом, а також солодощі.

Християни вважають, що Геловін пов’язаний з окультними практиками і несумісний з їхніми віруваннями. Запозичення іноземних свят може негативно позначитися на національній ідентичності.

Чому в Україні не святкують Геловін і що про це думає УПЦ

Багато хто вважає Геловін прямим спадкоємцем стародавнього кельтського свята Самайну, яке супроводжувалося похмурими ритуалами і асоціювалося зі смертю. З поширенням християнства в Ірландії, Самайн поступово злився з католицьким Днем усіх святих, набувши нових рис. Однак сучасний Геловін, із його акцентом на страшних костюмах і містиці, мало має спільного з християнськими традиціями. Саме тому це свято має таку популярність у неоязичників і сатаністів.

Зародившись у США у ХХ столітті як спосіб контролювати вуличні заворушення, Геловін перетворився на комерційно успішний проєкт. Попри свою світську оболонку, це свято несе в собі певні небезпеки. Зображуючи демонів, вампірів та інших злих істот, учасники геловінських вечірок підсвідомо ототожнюють себе із силами зла, що суперечить християнським вченням.

– Робiть, як дiти свiтла, бо плiд Духа є у всякiй добротi, праведностi та iстинi. Випробовуйте, що є угодне Боговi, i не берiть участи в неплiдних дiлах темряви (Еф. 5: 8-11), – вказано на офіційній сторінці Facebook УПЦ.

Представники УПЦ вважають, що святкування Геловіну сприяє формуванню спотвореного уявлення про смерть і зло, перетворюючи їх на щось привабливе і навіть модне. Таке ставлення суперечить християнській вірі. Гра з темними силами, навіть у вигляді костюмів і декорацій, може призвести до серйозних наслідків, оскільки підриває наші моральні принципи. Ми повинні пам’ятати, що наші вчинки, навіть найнезначніші, мають значення і можуть вплинути на нас і оточення.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Ба більше, відзначається тенденція до романтизації злих сил, що також не відповідає християнським цінностям.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-31 18:56:00