Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У жовтні суди дозволили близько 100 військовим, які вперше пішли у СЗЧ, повернутися на службу

Фото: Генштаб ЗСУ

У жовтні суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях винесли близько сотні рішень не ув’язнювати військових, які вперше самостійно залишили військову частину, а дозволити їм повернутися на службу.

Про це інформує пресслужба Державного бюро розслідувань.  

100 бійців, які пішли у СЗЧ, повернуться на службу 

Так, у Львові суд ухвалив відповідне рішення щодо військового, який навесні цього року самовільно покинув військову частину у Донецькій області. 

Під час досудового розслідування співробітники ДБР встановили місцезнаходження військовослужбовця та затримали його. Тоді чоловіку повідомили  про підозру у самовільному залишенні військової частини в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України).  

Свій вчинок чоловік пояснив тим, що довгий час перебував на передовій і просто не витримав навантаження. Однак він сказав, що жалкує про скоєне.  

З огляду на те, що військовий вперше самовільно залишив військову частину і готовий надалі служити в лавах ЗСУ, суд на підставі ч. 5 ст. 401 КК України постановив звільнити його від кримінальної відповідальності. 

Ще один випадок стався наприкінці жовтня, коли у Волинській області суд звільнив від кримінальної відповідальності військовослужбовця, який восени 2023 року самовільно залишив військову частину, що дислокувалась на Волині.  

Чоловік покаявся у скоєному та отримав від командира військової частини письмову згоду поновити його на службі. На підставі цього суд прийняв ухвалу про звільнення його від кримінальної відповідальності. 

У ДБР вкотре нагадали, що самовільне залишення військової частини або місця служби, без поважних причин, вчинене у бойових обставинах, карається позбавленням волі до 10 років.  

Однак ті, хто вперше потрапив у таку ситуацію, мають шанс повернутися у стрій.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадаємо, що у серпні 2024 року Рада підтримала законопроєкт №11322, який знімає відповідальність за перше самовільне залишення військової частини (СЗЧ) чи дезертирство. Проте це відбувається за умов якщо військовослужбовець самостійно повернувся у частину і командир дозволив продовжити службу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-31 12:57:00