Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що таке РСЗВ і які системи є на озброєнні Росії та України

Фото: Генштаб ЗСУ

Реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) – це важлива складова артилерії. Обстріл із таких систем знищує живу силу та техніку, а також створює потужний психологічний вплив на особовий склад противника.

Які системи залпового вогню є зараз на озброєнні Росії та України – читайте у матеріалі Фактів.

Які системи РСЗВ є на озброєнні Росії та України

Військовий експерт Олександр Коваленко зазначає, що РСЗВ вважають ефективною зброєю. Якщо необхідно знищити противника в окремій локації, РСЗВ добре підходить для виконання такого завдання.

За його словами, на озброєнні ЗСУ, а також російських окупаційних військ, є дуже між собою схожі (тому що вони радянські) реактивні системи залпового вогню.

Це, по-перше, реактивна система залпового вогню калібру 122 мм БМ-21 Град. Її використовують найчастіше.

Окрім цього, російські окупанти їх використовували як елемент терористичних атак безпосередньо по Херсону. Вони є як на озброєнні України, так і на озброєнні Росії.

Також є 9К57 – це Ураган (реактивна система залпового вогню), яка має середній калібр (220 мм). Має максимальну дальність стрільби – 35 км. Якщо ми кажемо про БМ-21 Град, то його відстань значно менша.

Все залежить від самого реактивного снаряда. Від того, який тип використовують. У середньому дальність стрільби – 15-20 км. Але є деякі боєприпаси, які можуть здійснювати політ і на більшу відстань.

Наприклад, є такий боєприпас, як EXP-122. Він – зі Словаччини.

Має відстань майже до 25 км. Ну й найбільш далекобійна РСЗВ – це БМ-30 Смерч. Він був розроблений також у Радянському Союзі, тому як в українських військ, так і в російських він перебуває на озброєнні.

Це реактивна система залпового вогню калібру 300 мм. Його дальність стрільби в середньому до 90 км. Але все залежить і від боєприпасів. Тому, з огляду на боєприпас, ми можемо казати про більшу чи меншу відстань.

Вільха та озброєння від міжнародних партнерів

Є така ракета, як Вільха. Вона – українська. Розроблялася ще до Смерчу. Вільха має відстань польоту 120-130 км, і навіть випереджає російський Смерч, який має назву Торнадо-С.

Це, фактично, той самий БМ-30, але вони його називають Торнадо-С. Однак їхні ракети мають меншу відстань польоту, трохи більше за 100 км.

Після початку повномасштабного вторгнення Україна отримала деяку іншу номенклатуру озброєння від наших міжнародних партнерів.

Найвідоміший – це M142 HIMARS та його аналог M270 MLRS, який має гусеничну, а не колісну базу, та подвійну пускову установку.

Це високоточна, далекобійна реактивна система залпового вогню. А ось Град, Ураган і Смерч, мають один важливий недолік – не надто високу точність.

Тільки українська Вільха має високу точність, порівняно саме з російськими реактивними системами залпового вогню.

Українські РСЗВ

РСЗВ Верба – це результат глибокої модернізації радянської БМ-21 Град. Українські інженери встановили бойову частину Град на шасі КрАЗ і оснастили її новітніми системами навігації, стабілізації та автоматичного заряджання. Прийнята на озброєння 2019 року, Верба стала одним із найсучасніших зразків реактивної артилерії у світі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

РСЗВ Буревій – це українська відповідь на західні аналоги, такі як HIMARS, CAESAR, PzH 2000 і Krab. Розроблена на Шепетівському ремонтному заводі 2020 року, ця система об’єднала в собі міць радянського Буревію та сучасних цифрових технологій. Завдяки новій системі управління вогнем, Буревій може швидко виявляти та вражати цілі, що робить її незамінним інструментом в арсеналі українських Збройних сил.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-04 17:38:02