Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Кім Чен Ин пригрозив Південній Кореї ядерною зброєю у разі нападу

Фото: Getty Images

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив про готовність Пхеньяна захищати свою незалежність будь-якими засобами, зокрема використати ядерну зброю.

Таку заяву він зробив під час виступу на тренувальній базі підрозділів спеціальних операцій армії КНДР.

Кім Чен Ин пригрозив використати ядерну зброю

Виступаючи диктатор не лише підкреслив готовність захищати суверенітет КНДР, але й розкритикував президента Південної Кореї Юн Сук Йоля, який заявив про можливість покласти край режиму Кім Чен Ина.

— Якщо Північна Корея спробує застосувати ядерну зброю, вона зіткнеться з рішучою та переважною відповіддю наших військових і альянсу США та Республіки Корея, – сказав Юн.

У відповідь північнокорейський лідер звинуватив президента Південної Кореї у підриві регіональної стабільності та миру. Він назвав Юн Сук Йоля “ненормальною людиною”.

Крім того, Кім Чен Ин згадав й про альянс Півдня зі США, які є основними військовими партнерами.

Лідер КНДР підкреслив, що будь-яка спроба використати військову силу проти Північної Кореї призведе до негайного і рішучого застосування усіх засобів захисту, включаючи ядерні сили.

— Якщо трапиться така ситуація, постійне існування Сеула та Республіки Корея буде неможливим, – заявив диктатор.

Відносини між Північною та Південною Кореями

Відносини між Північною та Південною Кореями можна характеризувати постійною напруженістю і періодичними спробами діалогу.

Після розділу півострова у 1948 році на дві окремі держави, КНДР на Півночі та Республіка Корея на Півдні, між країнами неодноразово виникали конфлікти, найбільший з яких – Корейська війна 1950-1953 років. Війна закінчилася перемир’ям, але не мирною угодою.

Періоди загострення напруженості зазвичай пов’язані з військовими навчаннями Південної Кореї та США, а також ядерними випробуваннями з боку Північної Кореї.

Водночас, були й моменти зближення. Наприклад, у 2000 році відбувся перший міжкорейський саміт, а у 2018 році лідери двох країн провели серію зустрічей, під час яких Північна Корея погодилася припинити ядерні випробування.

Проте, у 2019 році КНДР почала випробовування засекреченої системи реактивного залпового вогню, назвавши її “надвеликою”.

Дипломатичне спілкування двох країни зупинилося з 2019 року.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Наступного тижня парламент КНДР, як очікується, проголосить “дводержавну” систему на півострові, формально відкинувши примирення з Південною Кореєю.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-04 18:02:13