Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як багато пити і не п’яніти в Новий рік 2024

Як пити і не п’яніти – питання, яке цікавить багатьох. Скоро кожен житель країни сяде за святковий стіл і підніме чарку або келих за рік, що минає, та прийдешній рік. І так – до нескінченності.

Нічого поганого в цьому немає, якщо вміти правильно пити, щоби не сп’яніти в перші хвилини або години застілля.

Факти ICTV запитали в експерта та склали список корисних хитрощів, які допоможуть пити і не п’яніти.

Зараз дивляться

Чи варто вживати ліки

Сьогодні в продажу зовсім неважко знайти таблетки для зменшення тяги до алкоголю або ліки проти симптомів похмілля.

А ось чи пропонує фармакологічна промисловість щось, що запобігає сп’янінню? Спеціальних препаратів для вирішення цієї проблеми на сьогодні немає.

Однак багато людей вживають препарати, що поліпшують роботу шлунку – наприклад, відомий Мезим або Фестал. Вони нібито уповільнюють процес спʼяніння.

Проте сімейна лікарка та гастроентеролог Наталія Сидорець не радить їх вживати.

– Ні, не варто. Згідно з дослідженнями, ефект від цих таблеток для профілактики спʼяння не доведено. Токсичну дію алкоголю не можна знизити ліками, тому що 30% алкоголю надходить у кров, ще перебуваючи у ротовій порожнині, – каже лікар.

За словами лікаря, препарат, що поліпшує роботу шлунку, не зможе зашкодити, але й не має жодних переваг за вживання алкоголю.

– Токсичну дію алкоголю вони не можуть знизити, – каже лікар.

Скільки потрібно випити, щоб не сильно спʼяніти

– Безпечного алкоголю нема, але має значення кількість вживаного, – каже Сидорець.

За словами лікаря, норма вживання алкоголю така:

  • пиво – 350 мл;
  • горілка, віскі, коньяк чи інший міцний напій – 50 мл;
  • вино – 150 мл.

Але ще має значення вага людини: що вона менша, то меншою має бути доза алкоголю.

Як правильно пити

До застілля

1. Вранці у день застілля прийміть будь-який препарат, що містить вітамін В1. Він бере участь в утворенні ферменту, що знешкоджує алкоголь. Якраз до моменту застілля його рівень в організмі підвищиться.

2. За 2-3 год до застілля випийте 50 г горілки (коньяку). Це підготує організм до навантаження: печінка “налагодить” знешкодження алкоголю, тож його подальші дози сприйматимуться легше.

Якщо ви збираєтеся пити не горілку або коньяк, а вино або шампанське, зробіть “щеплення” 100 г свого напою.

3. За 20-30 хвилин перед застіллям випийте чашку міцного чаю з м’ятою або 1 чайною ложкою настоянки елеутерококу або кави з лимоном.

Вони допоможуть бути тверезішим і краще контролювати ступінь свого сп’яніння.

Під час застілля

1. Якщо в розпал веселощів ви зрозуміли, що перебираєте, прийміть чотири таблетки активованого вугілля, запивши його водою. Вугілля нейтралізує алкоголь. І зробіть паузу хоча б на пів години.

2. Якщо ви все-таки намішали в своєму шлунку всякого, і він настирливо просить його звільнити, не заперечуйте йому і не соромтесь. Блювота добре приводить до тями.

3. Не затримуйте алкоголь у роті, так ви швидко сп’янієте. Адже всмоктування алкоголю відбувається не тільки через стінки шлунка. Найбільш інтенсивно він проникає всередину порожнини рота.

4. Не можна закінчувати рясне застілля чашкою кави. Підбадьорливий напій посилює дію спиртного. Краще випити зеленого чаю. Він послабить градус.

5. Під час застілля не забувайте їсти. І робіть паузи в прийомі алкоголю – будете тверезіші.

6. Не змішуйте напої. Реакція організму на змішування різних спиртних напоїв непередбачувана і проявляється індивідуально.

Під час змішування алкогольних напоїв (якщо цього не можна уникнути) пам’ятайте про правило “гірки” – градус випитого повинен наростати. Горілку після пива пити можна, але не навпаки.

7. Запивайте спиртне тільки негазованими напоями. Вуглекислий газ сприяє швидкому сп’янінню, тому спиртне та газована вода – несумісні. Алкоголь можна запивати соками, морсами чи компотами.

– Не можна змішувати алкоголь із газованими напоями. Алкоголь дуже швидко взаємодіє з ними, швидше потрапляє у кров і призводить до спʼяніння, – каже лікар.

8. Відмовтеся від цигарок. Це більшою мірою стосується людей, що палять нерегулярно. У буквальному сенсі їх може звалити з ніг всього одна сигарета.

9. Не пийте на порожній шлунок. У жодному разі не можна пити алкоголь на голодний шлунок, інакше всі інші методи не дадуть бажаного ефекту.

– Не споживайте алкоголь на голодний шлунок і додавайте більше продуктів, що містять вуглеводи та жири, – радить Сидорець.

10. Віддавайте перевагу гарячим закускам. Алкоголь потрібно рясно закушувати гарячою їжею. М’ясні страви, риба, варена картопля з маслом або салом, а також петрушка і лимон (цитрусові) значно знижують ступінь сп’яніння.

11. У перервах між тостами пийте більше води і соків. А ось від солодких напоїв треба відмовитися – вони прискорюють всмоктування алкоголю в кров.

12. Більше рухайтеся. Будь-який рух прискорює обмінні процеси, тож алкоголь виводиться швидше.

Виконання цих нескладних рекомендацій дозволить вам довго не п’яніти навіть за великих доз випитого спиртного. Але, в будь-якому разі, потрібно постійно себе контролювати, оскільки кожен організм індивідуальний і не всі загальні рекомендації можуть допомогти саме вам.

Новий рік 2024 українцям знову доведеться зустрічати в стані повномасштабної війни. Тому навіть якщо ваші рідні, можна комусь зателефонувати чи спілкуватися з друзями онлайн.

Найголовніше – власноруч створити атмосферу свята довкола.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-19 17:32:00