Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

73% українців мають чималий ресурс стійкості: що саме допомагає вистояти


Експерти Міністерства охорони здоров’я розповіли, де і як українці знаходять ресурс, щоб у складні часи зберегти ментальне здоров’я, особистісну цілісність та соціальні зв’язки.

Статистика стресу та стійкості

Кожен третій з опитаних українців (36%) відчуває зараз підвищений рівень стресу, 11% респондентів мають високий рівень стресу, 40% – помірний, 13% – низький.

Такими є результати дослідження уявлень українців про психічне здоров’я та психологічну підтримку через призму стійкості.

Водночас дослідження показало, що 73% українців мають чималий ресурс стійкості: 35% стійкі, ще 38% – скоріше стійкими.

Що таке стійкість

Стійкість (або резильентність) – це здатність проживати випробування, зберігаючи, відновлюючи та плекаючи ментальне здоров’я, особистісну цілісність і соціальні зв’язки.

Важливо розуміти, що стійкість це не завжди про те, щоб незламно стояти посеред бурі та бути героєм. Навпаки, стійкість людини проявляється через гнучкість і здатність не здаватися, незважаючи на труднощі. Стійкість означає жити. Діяти, піклуватися, підтримувати, любити.

І найголовніше: формула стійкості – не про те, як стиснути зуби й перетерпіти події, що від тебе нібито не залежать. Формула стійкості – це те, як знайти рішення, щоб перемогти.

Рецепти стійкості

Важливими факторами стресостійкості та адаптації для багатьох українців є, зокрема, бізнес або робота, наявність дітей у сім’ї, а також спільне проживання з партнером.

Також бути більш стійкими можуть допомогти:

  • розмови про почуття та переживання з близькими;
  • обмін досвідом подолання стресів;
  • спільна робота;
  • наявність хобі, в т. ч. спільні хобі у батьків і дітей;
  • ресурсні заняття, наприклад: спорт, туризм, подорожі, прогулянки, догляд за тваринами, музика і танці, риболовля, захоплення технікою, автомобілями тощо;
  • щоденні рутинні практики, медитації та інше.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Тож, за словами експертів, у тригерних ситуаціях, коли почуваєтесь погано і потребуєте підтримки – поговоріть із кимось про це, обійміться з близькою людиною, зануртеся в роботу або активно щось робіть, дбайте про себе, будьте фізично активними.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-19 13:26:28