Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Якою стороною стелити фольгу на деко: правила

Фольгу багато років поспіль вважають незамінною помічницею на кухні. Її часто використовують для запікання та заморожування продуктів. Вона легко переносить як високі, так і низькі температури.

Якою стороною стелити фольгу на деко – читайте в матеріалі.

Харчова фольга: особливості використання

Фольга (харчова) не містить шкідливих речовин, які виділяються під час нагрівання. Нею дуже легко та зручно користуватися. Відомо, що вона виготовляється з алюмінію.

Цей елемент безпечний за контакту з їжею, не плавиться в умовах високої температури та не викликає алергії.

Важливо, що алюміній розкочується при виробництві у тонкі листи фольги металевими валами. Через це один бік фольги полірується до блиску, а інший –  залишається матовим.

Яким боком стелити фольгу на деко

Найчастіше кулінари рекомендують стелити фольгу так, щоб матовий бік був зовні. Існує думка, що таким чином він не відбиватиме тепло і продукти запікатимуться швидше.

Однак загалом майже не має значення, яким боком класти фольгу: матовим чи глянцевим.

Страва вийде однаковою на смак і в першому, і в другому разі. Адже властивості двох боків мало чим відрізняються. І нічого страшного не станеться, якщо їх переплутати.

Як стелити фольгу на деко і як правильно запікати продукти

Не має значення, яким боком класти фольгу під час запікання картоплі або з якого боку фольги запікати торт. Важливо те, наскільки щільно загорнуті продукти у фользі: шар повітря між фольгою і продуктами може зменшити температуру простору всередині фольги й тим самим збільшити час готування.

Який бік фольги краще тримає холод

Глянцевий бік фольги частково відбиває світло і тепло, а матовий – навпаки, поглинає тепло. Таким чином, якщо страва має бути холодною, краще оберніть її глянцевою стороною назовні. Якщо ж ви хочете довше зберегти страву гарячою, оберніть її глянцевим боком всередину.

Однак у процесі випіканні це майже не має значення.

Та якщо розмістити тісто на глянцевій поверхні фольги, то смаколики, найімовірніше, не підгорять знизу, не пристануть, швидше піднімуться і краще пропечуться.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-04-14 09:11:52