Росія впала ще на дев’ять позицій: оприлюднено Всесвітній індекс свободи преси
Згідно зі щорічним звітом Репортерів без меж (RSF) у 31 країні світу “дуже серйозні” проблеми зі свободою слова у засобах масової інформації. Добрикладу два роки тому таких країн було 21.
Таку сумну статистику повʼязують зі зростанням агресивності з боку авторитарних урядів — і навіть тих, що вважаються демократичними — у поєднанні з “масованою дезінформацією або пропагандистськими кампаніями” призвело до погіршення ситуації.
– Цього року на карті RSF більше червоного кольору, ніж будь-коли раніше, оскільки авторитарні лідери стають все більш сміливими у своїх спробах змусити пресу замовкнути. Міжнародна спільнота повинна прокинутися від реальності й діяти разом, рішуче і швидко, щоб змінити цю небезпечну тенденцію, — заявив генеральний секретар RSF Крістоф Делоєр.
У документі йдеться, що середовище для журналістики сьогодні вважається “поганим” у семи з десяти країн, і задовільним — лише в трьох з десяти. За даними ООН, 85% людей живуть у країнах, де за останні п’ять років свобода ЗМІ знизилася.
Дослідження оцінює стан ЗМІ у 180 країнах і територіях, розглядаючи здатність журналістів публікувати новини в інтересах суспільства без втручання і без загроз для власної безпеки.
Зазначається що технологічний прогрес дає змогу публікувати фейковий контент набагато частіше ніж будь-коли.
Росія, яка вже впала в рейтингу минулого року після вторгнення в Україну, опустилася ще на дев’ять позицій, оскільки державні ЗМІ повторюють слова Кремля, а опозиційні ЗМІ витісняються у вигнання.
– Минулого місяця Москва заарештувала репортера Wall Street Journal Евана Гершковича, першого американського журналіста, затриманого в Росії за звинуваченням у шпигунстві з часів закінчення холодної війни, – йдеться у повідомленні.
Тим часом Таджикистан, Індія і Туреччина, з “проблемної ситуації” перейшли до найнижчої категорії. Індія зазнала особливо різкого падіння, опустившись на 11 позицій до 161 після поглинання ЗМІ олігархами, близькими до Нарендри Моді.
Повідомляється, що у Туреччині адміністрація президента Реджепа Тайїпа Ердогана посилила переслідування журналістів напередодні виборів, запланованих на 14 травня, повідомляє RSF.
– Ми є свідками тривожних тенденцій, але велике питання в тому, чи є ці тенденції гикавкою, чи ознакою того, що світ рухається назад. Фізичні атаки, цифрові атаки, економічна ситуація та посилення законодавства: ми зіткнулися з ідеальним штормом, — сказав Гільєрме Канела, глобальний керівник зі свободи слова в ЮНЕСКО.
Норвегія вже сьомий рік поспіль залишається на першому місці у рейтингу RSF за індексом свободи преси.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-03 15:35:26