Новини Чернігова

З’їхалися з різних куточків України: волонтери допомагають відбудувати ФАП у Новоселівці

З’їхалися з різних куточків України, щоб відремонтувати фельдшерсько-акушерський пункт (далі ФАП, – ред.) у Новоселівці поблизу Чернігова. З кінця жовтня 13 людей із волонтерського руху “Будуємо Україну разом” відновлюють ФАП, який на початку березня пошкодили російські снаряди. Переважно це молодь, яка таким чином хоче допомагати людям і бути корисною для країни. У Міжнародний день волонтерів розкажемо вам про тих, хто долучився до відбудови Чернігівщини.

Будівлю пошкодило на початку березня, у нього влучив російський снаряд, розповіла Алла Телень, яка працює там 20 років.

“Мабуть, першого числа снаряд вже сюди влучив, розлетілося тут усе. А вже коли закінчилося, прийшла у медпункт – він розбитий, а людей треба приймати, так ходила по хатах, а хат теж нема в селі”.

волонтери
Працівниця фельдшерсько-акушерського пункту Алла Телень. ФОТО: Суспільне Чернігів

У ФАПі вже навели порядок. Поміняли підлогу, поштукатурили стіни, каже Алла.

Волонтерка Дарина з Харкова – одна із тих, хто приїхав на Чернігівщину разом із волонтерським рухом “Будуємо Україну разом” (далі БУР, ред.). Дівчині 25 років. Вона художниця-реставраторка. Каже, зараз у Харкові для неї роботи нема.

“Іноді буває, що я малюю, мене просять. Є така потреба. Тут немає. Зараз я просто відволікаюся від новин. Просто відчуваєш, що ти хоч щось робиш корисне, хоч чимось допомагаєш. Хоча б не на фронті, а так”.

волонтери
Волонтерка Дарина. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також допомагає ремонтувати ФАП Віталій зі Львівщини.

“В мене батько почав в “БУР” працювати, в офісі у Львові. Він мене закликав бути майстром – я погодився. Відбудовувати потрібно, зараз багато є будиночків, які треба відновити, все відбудовуємо. Можна сказати, це хобі. Вже в сердечку воно і все”.

волонтери
Волонтер Віталій. ФОТО: Суспільне Чернігів

Для переважної більшості волонтерів це вже не перший заїзд на “БУР”-табір, де вони щось відновлюють. Для Наталі з Одеської області він п’ятий.

“Побачила, як ці люди волонтерять, що вони допомагають просто, бо так хочуть. Це, загалом, не дорослі люди, а така сама молодь, як я. І вони просто приходять і роблять. Я допомагаю, тому що я відчуваю, що люди цього потребують. І коли я бачу їхні очі, що вони щасливі, і коли вони бачать роботу, що я зробила, я ще більше хочу допомагати, ще більше щось робити для інших.”

волонтери
Волонтерка Наталя Яманді. ФОТО: Суспільне Чернігів

Адміністратор “БУР”-табору Євгеній Шатілов розповідає: зараз вони працюють спільно з фондом “Партнерство за сильну Україну”. Цього разу програма присвячена відбудові соціальної інфраструктури, саме тому вони взялися за ФАП.

“Ідея тут в тому, що громада буде функціонувати, якщо має цю всю соціальну інфраструктуру”.

волонтери
Адміністратор “БУР”-табору Євгеній Шатілов. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чоловік додає, що волонтери працюють щодня по шість годин на день. Шпаклюють стіни, роблять підлогу, роблять електрику. Багато людей некваліфіковані. Їх навчають бурівські майстри, які мають досвід та кваліфікацію.

Євгеній долучився до “БУРу” торік у Херсоні, де він жив. У квітні, після місяця в окупації, чоловік виїхав з міста і вирішив не залишати волонтерський рух і допомагати країні з відбудовою.

“Можливість бути корисним, можливість допомагати та десь можливість трошки, може, розслабитися, відпустити і відчути якийсь такий комфорт, відчуття спільноти. Для мене дуже це питання стояло, коли я виїхав з окупованого міста, хотілося щось робити. Було відчуття, що ти там втрачав час просто, тому що ти просто виживав і нічого не міг зробити з тим, що відбувається навколо.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

Центр крові у Чернігові потребує поповнення запасів усіх груп крові, плазми та тромбоцитів: хто може стати донором

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело: Суспільне мовлення України
2022-12-05 18:31:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин