Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зв’язок між вакцинацією проти Covid-19 та смертю довести складно – норвезькі медики

Агентство медичних засобів Норвегії вважає, що смерть 33 людей віком понад 75 років після вакцинації не вказує на небезпечність препарату, хоча й могло бути спричинене імунною реакцією.

Представник агентства Стейнар Мадсен наголосив, що серед причин смерті людей не можна виключати й побічні ефекти імунізації, котрі провокують загострення хронічних захворювань.

– Очевидно, що для більшості пацієнтів Covid-19 є набагато небезпечнішим за вакцинацію, — зазначив Мадсен, додавши, що зв’язок між щепленням і смертю людей довести складно.

У Норвегії померли 33 людей віком від 75 років, які отримали щеплення вакциною від коронавірусу. Загальна кількість вакцинованих становить понад 48 тисяч, а це означає, що відсоток летальних випадків не перевищує 0,1%.

– Крім того, щодня в Норвегії в будинках для людей похилого віку помирають близько 45 людей, – зазначила представниця Інституту громадського здоров’я Норвегії Камілла Столтенберґ.

У Норвегії наразі використовують лише вакцину компаній Pfizer/BioNTech, яку почали використовувати з 26 грудня.

Досвід Ізраїлю

У МОЗ Ізраїлю також назвали перелік побічних ефектів, але запевнили, що вони не є підставою для припинення вакцинації.

Люди скаржились на біль в місці уколу, загальну слабкість, головний біль, алергічну реакцію та почервоніння. У відомстві зазначили, що побічні ефекти були очікуваними, тому причин для хвилювання немає.

Прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу впевнений, що Ізраїль першим у світі вийде з епідемії Covid-19.

Відомо, що двоє літніх чоловіків у віці 77 та 88 років після вакцинації від коронавірусу невдовзі померли. Ізраїльські лікарі запевняють, що вакцина не могла стати причиною смерті пацієнтів, адже вони мали важкі супутні захворювання.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-19 07:00:27