Україна і світ

Звільнений Балух буде подавати позов проти Росії до Європейського суду з прав людини

Балух заявив, що підготовка пакету документів для подачі у ЄСПЛ по його справі ведеться з 2016 року

Джерело: 112.ua

Звільнений Балух буде подавати позов проти Росії до Європейського суду з прав людини

Звільнений з російського ув’язнення український активіст з Криму Володимир Балух буде подавати позов до Європейського суду з прав людини проти Росії. Про це передає “Радіо свобода”.

Балух заявив, що підготовка пакету документів для подачі у ЄСПЛ по його справі ведеться з 2016 року.

“Там вже багато документів подано в ЄСПЛ. Але цей процес триває, ще нічого в цьому плані не завершено, була розмова з “Гельсінкської групою з прав людини”. Ми працюємо разом з ними в цьому напрямку. Ми подали перші документи ще до грудня 2016 року, ще з приводу тієї статті 319 (Стаття 319 КК РФ. “Образа представника влади”, – ред.), за якою мене судили ще до того, як я потрапив за ґрати. Збираємо всі документи, фіксуємо, ми домовилися, що я трохи в себе прийду і ми закінчимо роботу”, – сказав він.

Нагадаємо, 7 вересня в Україну повернулися 24 моряки, журналіст Роман Сущенко, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Станіслав Клых, Микола Карп’юк, Володимир Балух, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров і Микола Сизанович.

Володимира Балуха затримали 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ РФ стверджували, що виявили в його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Сам Балух і його захисники стверджують, що його карають за проукраїнську позицію – у дворі його будинку знаходився прапор України. 

Балух оголосив безстрокове голодування 19 березня 2018 року і зупинив її на час етапування. За словами адвоката політв’язня Дмитра Дінз, у Балуха після більше 200 днів відмови від їжі було підозра на виразку або панкреатит.

Підконтрольний РФ Верховний суд Криму пом’якшив вирок українцю, давши йому 4 роки і 11 місяців колонії і оштрафувавши на 10 тис. російських рублів.

18 жовтня 2018 року Володимира Балуха етапували в Керченську колонію. У листопаді сторона захисту політв’язня подала прохання про його умовно-дострокове звільнення, однак 25 січня поточного року суд у аннексированном Криму відмовив у цьому.

Володимир Балух з 29 березня перебуває у виправній колонії № 4 у Торжку Тверській області, що в 1,5 тис. км від його дому в Криму.

В окупованому Криму 24 квітня так званий Верховний суд розглянув касаційне подання місцевої “прокуратури” і вирішив продовжити термін позбавлення волі Балуху.

Балуха регулярно відправляли в штрафний ізолятор у російській колонії, де він відбував покарання. Останній раз це відбулося в кінці липня. До цього Балуха поміщали в ШІЗО, де він провів, в загальній складності, близько двох місяців.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua