Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Звідки КНДР взяла ядерну зброю та скільки зараз має одиниць

Фото: Getty Images

Зараз у світі ядерною зброєю володіють загалом дев’ять країн: Сполучені Штати, Росія, Франція, Велика Британія, Китай, Пакистан, Індія, Ізраїль та Північна Корея.

Загалом, світовий ядерний арсенал становить близько 13 тис. одиниць зброї. Хоча це менше, ніж за часів Холодної війни. Тоді у світі налічувалося близько 60 тис. одиниць зброї, однак це не змінює загрози для людства, яку вона становить.

Отож, до дев’ятки ядерних держав входить також КНДР, яка стала військовим союзником Росії у війні проти України. Диктаторський режим Кім Чен Ина не лише підживлює РФ озброєнням, а й переправляє людей.

За даними розвідки Республіки Корея, КНДР має намір відправити 12 тис. солдатів до України і їхня передислокація вже почалася. Йдеться про чотири бригади військових, зокрема спецназ.

Це ж підтвердив керівник українського ГУР Кирило Буданов. Він зазначив, що на сході РФ вже перебуває близько 11 тис. північнокорейських піхотинців, які проходять підготовку для участі в бойових діях в Україні. 

Факти ICTV розповідають звідки у КНДР ядерна зброя та скільки диктаторський режим Кіма має ядерних боєголовок.

Скільки ядерної зброї у КНДР

Північна Корея, за оцінками, зібрала 50 ядерних боєголовок станом на січень 2024 року. Також Пхеньян розвиває програми хімічної та біологічної зброї.

Від 2006 року Рада Безпеки ООН ухвалила кілька резолюцій, які вимагали від Північної Кореї припинити ядерну та ракетну діяльність і накладали санкції на Пхеньян за відмову їх виконати.

За останні кілька років КНДР прискорила темпи випробувань балістичних ракет. Відомо й про її розробки балістичних ракет для підводних човнів.

За даними Bloomberg, КНДР зараз працює над комплексом балістичних ракет, здатних нести ядерні боєголовки для ураження союзників США – Південної Кореї та Японії.

Ведеться робота над ракетами більшої дальності, які можуть завдати удару по американських базах на Гуамі, а також міжконтинентальні балістичні ракети, які потенційно можуть завдати атомного удару атомного удару по Нью-Йорку або Вашингтону.

Звідки у Північної Кореї ядерна зброя

Північна Корея активно проводила ядерні дослідження ще в 1950-х роках, але режим почав серйозно розробляти ядерну програму лише в 1970-х.

У грудні 1952 року режим заснував Науково-дослідний інститут атомної енергії та Академію наук, але робота почала просуватися, коли Північна Корея уклала угоди про співпрацю з СРСР. На початку 1960-х років Москва надала допомогу Північній Кореї у будівництві ядерного дослідницького центру в Йонбені.

Центр включав радянський дослідницький реактор і використовувався для виробництва радіоізотопів та навчання персоналу. Ядерна програма Північної Кореї розвивалася значною мірою самостійно, з незначною іноземною допомогою Після першого ядерного випробування Китаю в 1964 році Кім Ір Сен звернувся до Пекіна з проханням надати ядерну технологію, але отримав відмову.

Фото: Getty Images

На початку 1970-х років КНДР придбала технологію переробки плутонію в СРСР, а у 1974 році вступила до МАГАТЕ. У липні 1985 року Північна Корея ратифікувала Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Фактично Пхеньян зробив це через тиск із боку СРСР.

Згодом завдяки супутниковим знімкам США стало відомо про нові будівельні роботи на ядерному комплексі в Йонбені. Аналітики розвідки підозрювали, що Північна Корея перебувала на початковій стадії розробки ядерної зброї.

З 1990-х років США вели переговори з Північною Кореєю щодо щодо північнокорейської ядерної програми, але зупинити розвиток ядерної і ракетної програм Пхеньяну не вдалося.

Лише у жовтні 2002 року Північна Корея визнала, що має ядерну програму. Тоді ж Пхеньян повідомив Білий дім, що вони анулювали свою угоду зі США від 1994 року про припинення всіх зусиль з розробки ядерної зброї.

У квітні 2003 року під час тристоронніх переговорів у Пекіні зі США та Китаєм, Північна Корея повідомила американській делегації про наявність у неї ядерної зброї, що стало першим зізнанням Пхеньяну.

Свої перші ядерні випробування КНДР провела 8 жовтня 2006 року. Вони відбувалися під землею, а вибух викликав підземні поштовхи магнітудою 4,2 бали на Корейському півострові. Випробування провели попри попередження від ООН двома днями раніше, що подібні дії можуть призвести до серйозних наслідків.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Columbia Law School

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-18 16:23:55