Україна і світ

Звернення Зеленського – про ситуацію на фронті та зміцнення периметра України (від 7 лютого) ВІДЕО ОНЛАЙН

На фронті найгарячішою залишається ситуація на Сході, і хоч Південь звучить рідше, але від того залишається не менш стратегічно важливим.

Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні наприкінці 349-го дня війни.

Він нагадав, що Верховна Рада України затвердила нового очільника СБУ Василя Малюка.

Зараз дивляться

– Вважаю саме такий пройдений шлях призначення на посаду сигналом для всіх державних посадовців і працівників наших правоохоронних органів, – сказав він.

За словами Зеленського, Василь Малюк певний час був виконувачем обовʼязків глави Служби безпеки.

– Він пройшов випробування війною. Він довів свою ефективність, – сказав президент.

Володимир Зеленський також прокоментував призначення Ігоря Клименка на посаду міністра внутрішніх справ.

– Важливо, що система МВС, яка є елементом загальної системи оборони й безпеки, достатньо швидко отримала керівника, який пройшов разом з усіма шлях захисту нашої держави з перших хвилин повномасштабного вторгнення. Нині в нас є люди, які здобули досвід такої війни, мають чіткі результати у своїй роботі на державу, що воює за свій народ і за свою незалежність. Таких людей має бути більше на посадах різного рівня в органах центральної та місцевої влади, – сказав український лідер.

Президент прокоментував призначення трьох очільників до обласних військових адміністрацій Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей.

Зеленський наголосив, що обласні адміністрації очолять “фахівці, які мають досвід реального захисту держави саме зараз”.

Український лідер заявив, що за підсумками зустрічі з міністром оборони Німеччини сторони роблять усе для чистоти неба України від російської авіації, а танки та артилерія, що мають на озброєнні ЗСУ, не поступались тому, що є в окупантів.

Він додав, що протягом дня мав декілька нарад, зокрема з військовими та керівником розвідки.

– Зберігаємо максимальну увагу на тому, що готують окупанти. І на тому, що потрібно нашим воїнам, щоб ефективно протистояти. Причому на всіх напрямках. Донеччина і схід, де найгарячіше, – я про них згадую щодня в таких зверненнях. Південь звучить рідше, хоча стратегічне значення цих напрямків не менше. А зміцнюємо державу по всьому периметру, – сказав він.

Президент відзначив українських захисників.

– І я хочу сьогодні відзначити бійців на двох напрямках. Наших прикордонників, які воюють на Донбасі. За щоденну хоробрість і стійкість у боях. За результати. Луганський та Харківський прикордонні загони – я дякую вам, хлопці! Дякую всім нашим захисникам і захисницям, які забезпечують охорону півночі нашої держави! Суми, Чернігів, Київ, Житомирщина, Волинь. Оперативно-стратегічне угруповання Північ, – сказав він.

Володимир Зеленський наголосив, що сьогодні кожен напрямок має значення, а усі ворожі сценарії опрацьовуються владою.

Президент також розповів, що мав зустріч з амбасадорами української благодійної платформи United24 – тенісисткою Еліною Світоліною і французьким режисером Мішелем Хазанавічусом.

– Мішель приєднався до амбасадорів і буде допомагати нам із відбудовою. Це наш перший голос United24 у Франції, і я вірю, що цей голос буде потужним, – додав він.

Володимир Зеленський каже, що був радий почути, що державна благодійна платформа змогла акумулювати вже майже $300 млн від людей і компаній із понад ста країн світу.

Президент також розповів, що говорив зі своїм колегою з Туреччини Реджепом Ердоганом, якому висловив співчуття у зв’язку із землетрусом.

– Розказав про наші кроки на допомогу турецькому народу, щоб пройти це важке випробування, – сказав він.

Володимир Зеленський додав, що українські рятувальники вже вирушили в Туреччину, щоб посилити рятувальну операцію після землетрусів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-07 22:40:11

Магазин Автозапчастин м.Ніжин