Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Звернення міського голови Олександра Кодоли та депутатів міської ради щодо соціально-екномічного захисту громадян

Звернення міського голови Олександра Кодоли та депутатів міської ради щодо соціально-екномічного захисту громадян

23 листопада міський голова Олександр Кодола разом із депутатами міської ради підготували звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України 9-го скликання щодо соціально-економічного захисту громадян України під час проходження опалювального сезону 2021-2022 рр. та справедливу тарифікацію опалення та постачання гарячої води.

Текст звернення:

«Ми, депутати Ніжинської міської ради ¬восьмого скликання, оцінюємо ситуацію, яка склалась під час підготовки до опалювального сезону 2021-2022 рр. як вкрай небезпечну, зважаючи на ціноутворення та тарифікаційну політику щодо визначення тарифів на опалення та постачання гарячої води для населення.
Соціально-економічне обґрунтування зазначених тарифів повинно бути справедливим перш за все для населення з урахуванням рівня життя та враховувати величезний дисбаланс між реальними доходами та життєво необхідними витратами більшості українських громадян. Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги призведе до погіршення фінансового становища населення, яке в переважній більшості вже знаходиться поза межею бідності. Ситуація щодо повної або часткової несплати житлово-комунальних послуг, яка на цей час й так є вкрай проблемною, для держави остаточно погіршиться та призведе до масштабної соціальної кризи, матиме катастрофічний вплив на рівень і умови життя більшої частини населення.
Зважаючи на заяву Головного виконавчого директора НАК «Нафтогаз України» Отто Ватерландера про те, що собівартість видобутку українського газу близько 1 гривні за кубометр та об’єм видобутку, що практично покриває потреби населення та бюджетних установ, вважаємо за недопустиме встановлювати тариф, який у 8 раз перевищує собівартість.
Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.
Відповідно до статті 13 Конституції України держава забезпечує соціальну спрямованість економіки.
Відповідно до статті 22 Конституції України не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Хочемо нагадати, що норми Конституції як Основного Закону держави мають пряму дію та найвищу юридичну силу.
Тому ми, депутати Ніжинської міської ради ¬восьмого скликання, з огляду на викладене та керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» звертаємось до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України 9-го скликання та вимагаємо вжити необхідні заходи щодо належного та справедливого для громадян України проходження опалювального сезону 2021-2022 рр., зокрема:
1) Надати можливість територіальним громадам закуповувати український газ власного видобутку для потреб населення та бюджетних установ за собівартістю +30% рентабельності та без передоплати – для того, щоби громади змогли встановити соціально обґрунтовані тарифи.
2) Розширити фінансування програми субсидій за комунальні послуги на 40%, аби отримати державну допомогу змогли усі, хто її потребує.
3) Кабінету Міністрів України запровадити дієвий механізм компенсації з державного бюджету витрат місцевих бюджетів, пов’язаних із залишенням без змін тарифів на опалення і постачання гарячої води.
4) Верховній Раді України 9-го скликання невідкладно розглянути проект Закону України № 6064 від 15.09.2021 року «Про внесення зміни до розділу II “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” (щодо встановлення мораторію на припинення надання житлово-комунальних послуг у період дії обмежень, спричинених коронавірусною хворобою (COVID-19)» внесений народним депутатом України, Співголовою політичної партії «НАШ КРАЙ» Шаховим С.В.»  

Джерело: nizhynrada.gov.ua
2021-11-25 10:48:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин