Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зустріч нормандської четвірки і Кримський саміт: в ОП назвали пріоритети України у 2021 році

Україна планує провести черговий саміт у нормандському форматі за участі Німеччини, Франції і Росії з  врегулювання ситуації на Донбасі у 2021 році.

Про такі наміри повідомив заступник керівника Офісу президента, дипломатичний радник президента Ігор Жовква.

– У 2021 році ми ставимо за мету провести наступний саміт в нормандському форматі. Його стратегічним завданням буде обговорення ключового питання встановлення миру на Донбасі на українських умовах. Тут і надалі ми розраховуємо на підтримку наших партнерів – Німеччини і Франції, – зауважив він.

Крім того, Ігор Жовква додав, що у 2020 році питання Криму повернулося в міжнародний порядок денний. Це означає, що в 2021 році потрібно робити акцент на змістовній роботі.

Тому важливими стануть результати саміту лідерів держав-партнерів на підтримку міжнародного формату Кримської платформи, який планують провести в Україні влітку 2021 року.

Також серед пріоритетів буде збереження перемир’я на Донбасі, активізація роботи Тристоронньої контактної групи, подальший обмін полоненими. Разом з тим, Україна продовжить працювати над посиленням міжнародного тиску на Росію.

Напередодні голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомляв, що зустріч політичних радників голів держав нормандської четвірки може пройти до кінця січня.

Натомість у Кремлі виключили проведення нормандського саміту найближчим часом.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-02 10:20:29