Зупинки у Ніжині: скільки їх, у якому стані та що змінилося за п’ять років

У Ніжині налічується 171 зупинка громадського транспорту, що позначена дорожнім знаком 5.45.1 «Пункт зупинки автобуса». Про це MYNIZHYN стало відомо з відповіді на журналістський запит до міської ради.
З них 112 обладнані навісами та мають облаштовані посадкові майданчики, що покращує умови очікування транспорту. Решта — понад 50 зупинок — залишаються без укриттів від дощу, снігу та сонця, що викликає певні нарікання серед пасажирів.
Зупинка — це не лише конструкція, де очікують транспорт. Вона є частиною міської інфраструктури, що впливає на безпеку, комфорт і навіть репутацію міста. Особливо важлива якість зупинок для літніх людей, дітей, осіб з інвалідністю, для яких важливе тверде покриття, наявність лави чи інформаційних табличок.
Згідно з наданою інформацією, за останні п’ять років місто системно інвестувало кошти в облаштування зупинок. Найбільш активні роботи проводилися у 2020–2021 роках.
У 2020 році:
- За громадський бюджет встановили 5 зупинок на вул. Овдіївській — 359 375 грн;
- За міський бюджет — 4 зупинки на вул. Воздвиженській — 228 556 грн;
- Поточний ремонт зупинки «Ніжинозерна» — 5 179 грн.
У 2021 році:
- Придбали та встановили зупинки «Шепелівська» та «магазин Крістіна» — 164 000 грн;
- Поточний ремонт зупинок «ЗОШ №11», «площа І. Франка», «Короленко», «Павлівська», «вул. Ващенка», «Оазис» — загалом понад 250 тис грн;
- Купівля та встановлення зупинки «Оазис» — майже 109 000 грн.
У 2022 році:
- Виконано лише дрібні ремонтні роботи на зупинках «Крістіна» та «площа І. Франка» — разом близько 115 тис грн.
У 2023 році:
- Ремонти проведено на зупинках «ринок Афганець», «Добровольців», «Овдіївська», «Василівська», «Воздвиженська», «Франка»,
- Куплено та встановлено зупинку «Міраж» — 126 837 грн.
У 2024 році:
- Поточний ремонт зупинки «Агроліцей» — 4 800 грн.
У 2025 році (станом на червень):
- Поточні ремонти на вулицях Воздвиженська, Франка, Василівська, Овдіївська, Космонавтів — загалом понад 45 тис грн;
- Встановлено нову зупинку «вулиця Кунашівська» — 64 000 грн.
Зауважимо, що більшість робіт за ці роки стосувалася саме «поточних ремонтів» — тобто часткових оновлень, відновлення покриття майданчика, фарбування, заміни пошкоджених елементів. Водночас зведення нових зупинок проводилося нечасто — загалом близько 15 зупинок за 5 років.
Цікавий момент — з року в рік у звітах повторюються одні й ті ж виконавці: ФОП Кіяшко М.М., ФОП Логінов В.М., ФОП Жарік та КП «КК «Північна». Часто підрядники змінювались лише на окремих ділянках робіт.
У середньому вартість однієї нової зупинки з платформою коливається від 70 до 125 тисяч гривень. Така різниця може пояснюватися як інфляцією, так і різницею в комплектації конструкцій чи витратах на установку.
Однак варто наголосити, що на третині зупинок у місті навісу немає взагалі. Це створює певний дискомфорт, особливо у негоду. У багатьох випадках зупинка — це лише табличка з назвою, без будь-якого захисту чи зручностей. Такі «порожні зупинки» є, наприклад, біля ринку по маршруту №15, у районі міської лікарні по вулиці Журавській.
Для багатьох мешканців важливим є не лише укриття, а й наявність лави, твердого покриття під ногами (без бруду чи калюж), інформаційної таблички з назвою, а у перспективі — розкладу руху. У великих містах вже впроваджують цифрові табло, автоматизовані системи оповіщення. У Ніжині таких поки що немає.
Пошкодження зупинок: реальні приклади
Та є ще одна проблема — вандалізм. І вона дуже реальна. Міські ресурси йдуть не лише на облаштування, а й на відновлення того, що розбивають самі ж містяни.
26 серпня 2024 року, майже опівночі на вул. Об’їжджа невідомі розбили скло на зупинці та повалили дорожні знаки. У поліції — жодного дзвінка.
18 листопада 2024 року вандали зруйнували зупинку «Хлібзавод». Залишився пробитий пластик.
21 березня 2025 року — скло розбили на зупинці біля гімназії №3. Люди обурені, але знову — нікого не піймали.
Ці випадки — лише ті, які були зафіксовані й потрапили у медіа.
Стан зупинок громадського транспорту в Ніжині демонструє системний підхід до їхнього утримання та поступового оновлення, однак темпи встановлення нових конструкцій залишаються невисокими. Значна частина зупинок і досі не має елементарного захисту від негоди. Окремо фіксуються випадки пошкоджень, що свідчить про потребу не лише в технічному удосконаленні інфраструктури, а й у кращому моніторингу її збереження.
Як повідомляв MYNIZHYN, сквери, парки, клумби, вазони — усе це створює ту саму атмосферу міста, яку ми часто помічаємо лише навесні й влітку. Коли зелень розпускається, лавки фарбують, а квітники розцвітають. У Ніжині зелених зон більше, ніж здається на перший погляд: від центральних парків до маловідомих локацій у спальних районах. Наші журналісти дізналися скільки в Ніжині парків, скверів, лісопаркових зон та квітників? Хто їх утримує і скільки коштів на це витрачається – ділимося найцікавішими фактами.
Viber
Youtube
Джерело: mynizhyn.com
2025-06-25 15:02:40