Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зростання цін на ремонт квартир б’є рекорди

По всій Україні ремонт приватного будинку, квартири чи офісу, порівнюючи 2018 і 2021 рік, подорожчав на 30%. І ціни продовжують стрімко зростати.

Залежно від виду ремонту, локації, обсягів замовлення, сьогодні доведеться викласти суму в рази більшу, ніж кілька років тому. Наприклад, в даний час, замовляючи ремонт під ключ на Кабанчику, в місті Київ, цінник складе від 5500 грн за м² квартири або офісного приміщення, і трохи дорожче за котедж — від 6 тис. грн за м².

В тому ж 2018-му, мінімальна вартість становила 1999 грн за капітальний ремонт кожного квадратного метра вторинного житла.

У чому причина здорожчання

Систематична динаміка цін є неминучим процесом, особливо коли на економіку впливає відразу кілька істотних факторів, включаючи наслідки викликані пандемією. Давайте розберемося, що послугувало причиною рекордного зростання цін на ремонт нерухомості.

 1. Карантинні норми призвели до дефіциту працівників. Частина з них іногородні, включаючи професіоналів вузької спеціальності, втратили можливість вільного переміщення. Ситуація викликала підвищення розцінок.
 2. Логістичні проблеми, закриття кордонів і збій поставок. Ввезення матеріалів ускладнюється, на ринку все частіше зіштовхуються з нестачею товару. Це призвело до подорожчання будматеріалів.
 3. Коливання валютних курсів та інфляція негативно позначається на формуванні цінової політики, доступної для бюджету середньостатистичного українця.

А що стосується витрат на купівлю необхідних матеріалів для проведення робіт?

Підготовча закупівля: наскільки подорожчали будматеріали

Ремонтні роботи та оновлення інтер’єру, вимагають купівлі додаткових інструментів, витратних і будівельних матеріалів, які в рази збільшили свою вартість на цінниках.

Пропонуємо вашій увазі невелику статистику по подорожчанню популярних оздоблювальних матеріалів, із зазначенням максимальних відміток у відсотках. Наскільки підскочила вартість:

 • Металопрокат – 100%
 • Утеплювачі – 40%
 • Дерево – 70%
 • Дорожній бітум – 60%
 • Гідроізоляція – 70%
 • Цегла – 90%
 • Труби — 130 %
 • Сухі суміші – 40%

Зросли ціни і на сантехніку, фурнітуру та електротовари, це обумовлено подорожчанням пластику на 70%. Експерти стверджують – динаміка буде продовжуватися рухатися вгору, і вже на початку 2022 року сміливо можна додати до витрат на ремонт ще 10% від сімейного бюджету.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-03 13:41:51

Магазин Автозапчастин м.Ніжин