Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Знав про стеження: що відомо про главу Білоруського будинку в Україні Віталія Шишова

Віталій Шишов – керівник громадської організації Білоруський будинок в Україні, громадянин Білорусі знайдений вчора повішеним у столичному парку.

Шишов зник 2 серпня. Він вийшов на пробіжку вранці, після чого додому не повернувся.


Правоохоронці знайшли тіло Віталія Шишова в парку Києва, який розташований неподалік від його місця проживання.

Наразі поліція відкрила провадження за статтею 115 КК України (умисне вбивство) і буде перевіряти всі версії загибелі Шишова, зокрема вбивство, замасковане під самогубство.

Про професійні здобутки та особисте життя, читайте у матеріалі.

Віталій Шишов стояв біля витоків створення Білоруського Будинку в Україні

26-річний білорус Віталій Шишов був главою організації Білоруський Будинок в Україні – некомерційної громадської організації, що надає допомогу громадянам Білорусі, які втекли в Україну, з пошуком знімного житла, легалізацією та працевлаштуванням.

На власній сторінці у Facebook він підписав як Vitali Vasilievich. Там Віталій вказав, що живе в Києві.

Переїхати в Україну Шишов був змушений восени 2020 року, після виходу на гомельські протести в серпні і подальшого активного протистояння провладному режиму в Білорусі.

До обов’язків Віталія у БДУ входили абсолютно за всі сфери діяльності: допомога релокантам, проведення акцій проти режиму Лукашенка, звернення в держоргани для просування законопроектів, що допомагають нашим співвітчизникам, формування діаспори в Україні.

Як відзначили волонтери Білоруського будинку в Україні в коментарі, за Віталієм велося стеження. Про факти були відповідні повідомлення поліції.

Також співробітників БДУ неодноразово попереджали як місцеві джерела, так джерела в Білорусі про провокації аж до викрадення та ліквідації.

– Віталій стоїчно і з гумором ставився до цих попереджень, заявляючи, що хоч так можливо БДУ вийде з інфовакуума, – розповідають його співробітники.

Також у БДУ додають, що гибель Шишова – це спланована спецслужбами Білорусі операція із ліквідації керівника організації.

Фото: Білоруський будинок в Україні

Джерело: Білоруський будинок в Україні

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-03 13:46:45