Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Знайшли гроші на медицину. В Україні можуть підвищити податки для великого бізнесу

Глава уряду Денис Шмигаль анонсував підвищення податків для великого бізнесу з високою маржинальністю. Коштом цих податків планують наповнити бюджет і розподілити гроші на окремі галузі економіки. 

Зокрема, це стосуватиметься соціальних напрямів. 

– Можуть бути зміни для того, щоб наповнити бюджет, змінити ситуацію в окремих галузях – медицині, освіті та інших соціальних напрямах, – сказав Шмигаль.

Він додав, що підвищення податків не зачепить фізичних осіб-підприємців або малого та середнього бізнесу.

– Це стосуватиметься не простих людей, не з малого та середнього бізнесу. Це справді зачепить лише окремі напрями, які мають високу маржинальність і мають платити більше, як це є в інших цивілізованих країнах світу, – заявив прем’єр-міністр. 

За його словами, зараз уряд працює з Міністерством фінансів над бюджетною декларацією. Водночас загальнодержавні податки підвищувати не планують. 

– Ми зараз працюємо над бюджетною декларацією з Мінфіном. Загальнодержавні податки ми підвищувати не плануємо – ті, що платить кожен громадянин або кожне підприємство. Щодо перегляду окремих акцизів, екологічних платежів, якихось зборів – зараз всередині Міністерства фінансів і профільних міністерств йдуть розрахунки та дискусії, – сказав Шмигаль. 

Раніше ЗМІ писали, що Офіс президента розробляє проект закону про податкові зміни.

Зазначимо, за оцінкою Державної податкової служби, втрати України від схем з ухилення від сплати податків становлять близько $7,7 млрд на рік. Водночас доходи держбюджету за 2021 рік плануються на рівні 1092 млрд грн (близько $39 млрд). 

Можливість сплатити податки в Дії

Підприємці зможуть платити податки та подавати декларації в додатку і на порталі Дія. Поки що цю послугу  тестують, вона займає кілька хвилин.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації, можливість платити податки залишається і в податковому кабінеті, як це було раніше.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-11 14:05:11