Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Знайдено гени, які в шість разів збільшують ризик ожиріння, діабету та хвороби печінки – дослідження

Вчені виявили гени, які збільшують ризик ожиріння у шість разів і пов’язані з діабетом ІІ типу та хворобою печінки. Дослідження було опубліковане в науковому виданні Nature Genetics.

Як мозок впливає на ожиріння

Ожиріння є серйозною проблемою, оскільки воно збільшує фактори ризику для розвитку серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу, але генетичні причини, чому деякі люди більш схильні до набору ваги, були не зовсім зрозумілі.

Щоб з’ясувати,  як варіанти гена BSN, відомого як Bassoon, можуть підвищувати ризик ожиріння, неалкогольної жирової хвороби печінки та діабету ІІ типу, дослідники проаналізували дані понад 500 тис. осіб.

Зараз дивляться

Вчені припускають, що гени BSN та APBA1, які кодують білки, знайдені в мозку, можуть впливати на передачу сигналів між клітинами мозку і, отже, на контроль апетиту.

Однак, досі  невідомо їхня роль у лептин-меланокортинному процесі. Крім того, на відміну від раніше ідентифікованих генів ожиріння, варіанти BSN і APBA1 не пов’язані з дитячим ожирінням.

Тож науковці виявили новий біологічний механізм ожиріння, відмінний від раніше ідентифікованих варіантів генів ожиріння – вікову нейродегенерацію.

– Ми ідентифікували два гени з варіантами, які мають найсильніший вплив на ризик ожиріння, – каже професор Джайлс Йео, автор дослідження.

Це відкриває нові перспективи для розуміння біологічних механізмів, які регулюють ожиріння.

ДжерелоMedicalxpress

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 14:06:50