«Змінотворці»: у Києві презентували фотовиставку і обговорили просування гендерної рівності в ЗСУ
Всесвітньо відомий військовий фотограф Себастьян Річ у потужних портретах «Змінотворців» відобразив суть трансформаційних змін, що сприяють гендерній рівності та зміцнюють безпеку людей в оборонному секторі України. Кожне зображення розповідає про стійкість, лідерство та повагу в ЗСУ.
Себастьян Річ є автором деяких із найвідоміших сучасних зображень війни зі всього світу. Він висвітлював, окрім України, усі великі військові конфлікти: Сальвадор, Північна Ірландія, Афганістан, Судан, Ефіопія, Ліван, Перська затока, Боснія, Палестина та Ірак.
Із вітальним словом до присутніх звернувся заступник Міністра оборони України, генерал-лейтенант Євген Мойсюк.
«Змінотворці» — це інноваційна програма, спрямована на поглиблення знань, розвиток навичок та приведення політики і практики Збройних Сил України у сфері жінок, миру та безпеки у відповідність до стандартів НАТО. Завдяки цій ініціативі українські радниці та радники з гендерних питань, а також професіонали, відповідальні за формування політики з питань гуманітарного забезпечення, сприяють трансформаційним змінам, просуваючи гендерну рівність в оборонному секторі України. Про це розповів, відкриваючи виставку, проєктний директор «PROTECT2 в Україні» Сергій Касянчук.
«Наш проєкт уже давно працює відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН „Жінки, мир, безпека“, що просуває питання гендерної рівності у сфері оборони та безпеки, зокрема у Збройних Силах України.
Сьогоднішня подія та виставка організовані в рамках інноваційної програми „Змінотворці“. Перша сесія програми відбулася у Брюсселі в жовтні 2024 року. А сьогодні на цій виставці ми відкриваємо другу частину, що пройде протягом наступних днів», — наголосив Сергій Касянчук.
Посилення ролі жінок у секторі оборони — це не лише питання рівності, але й стратегічна необхідність. Гендерно збалансовані Збройні Сили мають ширший спектр навичок, ресурсів і компетенцій, що підвищують їхню стійкість і ефективність у викликах сучасної війни.
«Змінюючи лідерські якості жінок у сфері оборони, ми не просто створюємо можливості для рівного професійного розвитку, але й розширюємо спектр стратегічних навичок, необхідних для успіху. Жінки, які отримують доступ до навчання, менторства та кар’єрного зростання в оборонному секторі безпосередньо сприяють посиленню обороноздатності країни», — вважає проєктний директор «PROTECT2 в Україні».
Підтримала виступаючих і Надзвичайний та повноважний посол Канади в Україні Наталка Цмоць. У своєму вітальному слові вона наголосила на важливості гендерної політики, розповіла про досвід Канади в цьому питанні.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
У дискусійній панелі взяли участь військовослужбовиці ЗСУ: лейтенант Ірина Нагорна, Офіцер відділу з питань гендерної рівності управління перевірки дотримання прав та соціальних гарантій військовослужбовців Центрального управління захисту прав військовослужбовців Міністерства оборони України, старший лейтенант Яна Петрова, радник командувача оперативного командування «Схід» з гендерних питань та підполковник юстиції Інна Заворотько, Заступник начальника відділу міжнародного права Департаменту юридичного забезпечення Міністерства оборони України. Вони поділилися власним досвідом військової служби, розповіли про зміни, що відбулися з моменту впровадження гендерної рівності у ЗСУ, а також про те, що мотивує їх особисто працювати над просуванням гендерної політики в українському війську.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-02-19 20:07:00