Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Зібрали урожай, закупили дрова: підготовка до зими у селі на Чернігівщині (Відео)

Світловий день стає щоразу коротшим, температура повітря з кожним днем суттєво нижча, а погода чітко дає зрозуміти: в силу вступає осінь, пора активної підготовки до наступного етапу випробувань – трьох зимових місяців.

Пані Наталія, жителька села Карпилівка, що на Козелеччині, вважає, що зима в умовах війни буде надскладною, утім, вона впевнена – українці і це випробування пройти зможуть, адже розуміють, до чого мають готуватися.

«Попереджений, отже повинен бути більш насторожений. У такий важкий час, зараз війна, то я думаю, людина має бути більше готова. Ми весь час хочемо, аби нам хтось допомагав, але треба більше на себе сподіватися. Зараз такий час, коли важко всім: і державі, і людям», — Наталія – місцева жителька.

Пан Всеволод – дачник, раніше з Києва до Карпилівки разом із дружиною приїжджав, аби порати будинок і сад, утім, у нових реаліях тут він знаходить спокій, якого в столиці нема.

«Ви знаєте, що в Києві за день 5-10 сирен. Сирени – Бог із ним, ракети я вже кілька разів бачив, над головою літали. Я живу, в мене поряд магазин. Я вийшов до магазину – тривога – магазин зачинений, повернувся додому – відбій. Так от тричі піди і плюнеш на все», — Всеволод – дачник.

Складний зимовий період, швидше за все, з дружиною перечекають тут, у Карпилівці, в тиші, теплі та відносній безпеці. Продуктами та дровами на три місяці вже запаслися.

«Все готове. Тут багато і продають, і в мене гори лежать із саду. Вистачає. Зараз газ дорогий і всі переходять на дрова. У мене тільки сад, у мене городу нема. Все що з саду – ділюся з людьми. Люди мені приносять буряк, моркву, картоплю, а я їм – сливи, яблука, абрикоси», — Всеволод – дачник.

Підготувався до зими в селі і місцевий житель Микола Зінченко.

«Усе готово, картопля в погребі, буряк теж, морква теж там. Все є, дрова є. Головне, щоб з електроенергією було все гаразд, бо якщо скоти ці…», — Михайло Зінченко – місцевий житель.

Зима буде складною, обіцяють українцям. Утім, жителі Карпилівки запевняють: одну таку ми вже пройшли і зможемо зробити це знову, головне – аби Перемога була за нами, а все інше – тимчасові випробування, які нам під силу.

Журналіст: Таліна Тарасенко

Оператор: Сергій Бутько

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: mynizhyn.com
2023-10-14 12:55:22