Україна і світ

Журавський: Загрози інавгурації Зеленського не існує

Журавський: Загрози інавгурації Зеленського не існує

Конституційний суд самоочистился: загрози інавгурації Зеленського не існує.

Джерело: 112.ua

Зараз жваво аналізують скандал в Конституційному суді. Це досить закрита установа. І не публічне. Але дуже важливе. Так що ж відбулося насправді?

Судді шляхом таємного голосування проголосувало не тільки за усунення Шевчука з посади, але й позбавили його статусу судді. За це рішення проголосувало необхідних двох третин суддів. І майже таким же складом обрали нового голову. Процедура дотримана.

На думку суддів КС, допущені Шевчуком порушення Конституції і законів України несумісні зі статусом судді, і мають ознаки кримінальних злочинів.

Доведено, що Шевчук створив паралельну організаційну структуру забезпечення своєї діяльності. Це заборонено законом. Люди з цієї структури користувалися документами, що містять інформацію з обмеженим доступом.

Шевчук не мав права на політичні заяви і на втручання в політичні процеси. А заяви робив і політичні процеси втручався. До рішення суду судді заборонено висловлюватися за або проти нормативного акта, який потрапляє на розгляд.

Однак це Шевчук цинічно ігнорував. Відповідно до Закону про КС, суддя може висловити свою особливу думку з приводу щойно прийнятого рішення і не більше. Справи, які лобіював Президент, Шевчук апріорі підтримував, в тому числі і в засобах масової інформації.

Судді не завжди могли публічно оприлюднити окрему думку щодо прийнятого рішення. Блокував Шевчук.

Він постійно зловживав службовим становищем. Зокрема, заблокував розгляд в КС подання народних депутатів про визнання неконституційним звернення Верховної Ради до РНБО про введення санкцій відносно телеканалів NewsOne і “112 Україна”. Навіть намагався зняти це справа з розгляду.

тобто, колишній голова КС поплатився посадою за перевищення службових повноважень, тиск на суддів, грубе і систематичне нехтування своїх обов’язків.

Рішення КС щодо звільнення Шевчука із зазначених підстав, на моє переконання, буде сприяти очищенню судової гілки влади від недостойних її представників і знімає всякі спекуляції з приводу майбутньої інавгурації новообраного президента. Вона відбудеться за будь-якої погоди. І, цілком зрозуміло, що КС не стане цьому на заваді.


Джерело: www.112.ua