Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Жодного хворого на Covid-19: як живеться мешканцям на грецькому острові Кітнос


Жодного хворого на Covid-19: як живеться мешканцям на грецькому острові Кітнос

Там немає жодного хворого на Covid-19, усі мешканці вакциновані. Йдеться про грецький острів Кітнос, неподалік від Афін. Населення трохи більше тисячі людей. Майже усі з роботою, особливо під час сезону туристів. Працюють на будівництві, ловлять рибу, займаються сільским господарстовм та туризмом.

До 95% бізнесу острова – сімейні справи, які передаються  із покоління у  покоління. А житлу, у якому мешкають острівяни сотні років.

104 кілометри морем від грецького порту Піреї і ви на маловідомому туристам острові Кітнос. Тут 5  невеликих сіл та 1200 мешканців.

Марія з чоловіком живуть у будинку, якому  майже 300 років.  Так виглядає традиційна оселя острівян. На 65 м – невеличка вітальня, спальня та  кухня. Як робили ремонт намагалися максимально зберегти помешкання тих часів.

– Ми змінили лише підлогу. Стіни не чіпали. Як бачите двері у нас є лише у туалет і ванну. Стелю теж не  змінювали.  Така техніка плетіння характерна лише для нашого острову, – говорять господарі.

Завдяки товстим стінам – улітку прохолодно, взимку – тепло. Та про всяк випадок електрообігрівач мають. Щомісяця платять лише за телефон, воду та світло.

– За воду сплачуємо близько  €80.  За світло – €60. Оплата була б більшою, але ми маємо одну сонячну панель. Це вигідно, бо сонячних днів на острові багато, – ділиться Марія.

Відстань між селами до10 кілометрів. Громадського транспорту немає. Тож, майже у кожного мешканця є  машина. На острові 3 заправки, але пальне не дешеве. За літр – майже €2. Цікава історія і з землею.

Вся земля, яка є на острові приватна. Гори поділені парканами з каміння. Державі тут належать лише невеличкі вузенькі стежки  та автомобільна дорога.

На деяких ділянках – будинки.  Переважно для фермерів. Але є місцеві, які просто усамітнюються тут на вікенд.

Роботи на острові вистачає. Щоправда переважно сезонна. Костас заробляти гроші приїхав з Афін. Каже – у місті був безробітним.

Більшість місцевих мають сімейний бізнес.

Відтак зростає і бюджет острову. Щороку на  20 %  – вихваляється мер. Стоматіс очолює острів  майже чверть століття.

– Багато інвесторів нині прийшли на острів. Відкрили ресторани, бізнес. Відтак життя населення покращилося. Ми підтримуємо всіх  інвесторів  і намагаємося розвивати економіку, – розповідає він.

А ось з медициною тут проблема.  На всіх – два лікаря. Першу допомогу та елементарні маніпуляції зроблять. А ось з серйознішими захворюваннями – до Афін. Та місцевих то не лякає.

За час зйомок цікавість місцевих до нас зростала. Кажуть, про Україну чули. Правда, знають лише Шевченка та Кличка. А тепер ще й наше гасло.

– Слава Україні!

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-17 21:30:03