Україна і світ

Жодної неповаги: у Зеленського та Нетаньяху пояснили скандальний інцидент із хлібом

Жодної неповаги: у Зеленського та Нетаньяху пояснили скандальний інцидент із хлібом

Дружина Біньяміна Нетаньяху не мала наміру проявити якусь неповагу до України. Загалом жодні випадки не можуть знецінити важливість візиту прем’єр-міністра Ізраїлю до Києва.

Це було зроблено ненавмисно і в жодному разі не є проявом неповаги до України“, – заявила прес-секретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель.

“Ніщо не може затьмарити важливість і масштабність візиту прем’єра Ізраїлю до України, який відбувся вперше за 20 років і став для обох країн важливим поштовхом до розвитку відносин в економічній, освітній, культурній сферах і в IT”, – наголосила Мендель.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Нетаньяху не залишився осторонь інциденту та прокоментував його. Він наголосив, що його дружина Сара з поваги до України спеціально вибрала для візиту до Києва жовто-блакитний одяг. А прикрість із хлібом в аеропорту була хіба способом привернути увагу.

Я здійснюю історичний візит до України. Але сумніваюся, чи отримав би він висвітлення у ЗМІ, якби не було “події з хлібом”, 
– сказав Нетаньягу у відеозверненні, оприлюдненому на Facebook-сторінці політика.

Ізраїльський прем’єр зазначив, що якщо такий інцидент був потрібен, аби люди “звернули увагу на візит, який приносить договір про зону вільної торгівлі, представництво України в Єрусалимі й інші важливі досягнення – нехай так і буде”.

Схоже, ми винайшли спосіб привернути увагу“, – пожартував Нетаньягу, також він зацитував слова керівника Офісу Президента Андрія Богдана, що пані Нетаньягу не мала наміру проявляти неповагу до України.

Що це за скандал із Сарою Нетаньяху?Зранку 19 серпня журналіст Дмитро Дубов, який супроводжував ізраїльську делегацію в Україні, оприлюднив на своїй сторінці в Facebook відео, де Сара Нетаньягу начебто кидає хліб на землю під час церемонії зустрічі в аеропорту “Бориспіль”. Мовиться про шматок короваю хліба, яким, разом із сіллю, за звичаєм слов’янських народів зустрічають поважних гостей.

Коли подружжя Нетаньяху зійшли з літака в Києві, їх вітали 3 дівчини в традиційних українських костюмах із хлібом та сіллю. Прем’єр-міністр Ізраїлю відламав шматочок короваю, вмочив в сіль і надкусив. Після цього він передав скибочку дружині. Та ж, як видно на відео, начебто викинула шматок хліба, який її просили скуштувати. 

Ось відео інциденту з хлібом і Сарою Нетаньягу:

Зустріч Зеленського та нетаньяху: головне

 • 20:25
  19 серп

  Чим важлива для України зустріч Зеленського та Нетаньяху: думка журналіста

 • 19:22
  19 серп

  Чому Зеленський та Нетаньяху не говорили про війну на Донбасі: відповідь експерта

 • 19:20
  19 серп

  Біньямін Нетаньяху в Києві: якими будуть наслідки візиту прем’єра Ізраїлю

 • 13:48
  19 серп

  Зеленський закликав Ізраїль визнати Голодомор геноцидом українського народу

 • 13:47
  19 серп

  Зеленський та Нетаньяху домовилися розв’язати проблему з відмовами українцям у візах до Ізраїлю

 • 13:39
  19 серп

  Спільний брифінг Зеленського і Нетаньяху: головні тези

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
20.08.2019