Місто і регіон

Жоден медпрацівник Ніжинської сімейної амбулаторії №6 не полишив робочого місця

Не секрет, що під час бойових дій у Ніжині найбільше від ворожих обстрілів постраждав мікрорайон Гуньки. Пошкоджень зазнали кілька багатоповерхівок, приватні будинки, школа, дитсадочок і амбулаторія сімейної медицини №6.

Ніжинські ЗМІ повідомляли, що влітку медзаклад зробив ремонт за власні кошти, які надходять до Центру первинної медико-санітарної допомоги від Національної служби здоров’я України за заключені угоди з декларантами.

У будівлі були замінені усі вікна, зроблено віконні укоси, побілка кабінету, який постраждав від ворожих куль.

Нині, коли ситуація стабілізувалася, журналіст Nizhyn Post вирішила відвідати сімейну амбулаторію №6, яка розташована на вул. Прилуцькій, і поспілкуватися з медичним колективом, який очолює досвідчений лікар Наталія Сільвестрівна Ковердюк.

Нині майже нічого не нагадує про події, що відбувалися тут навесні. Хіба що клаптик землі на території амбулаторії, куди влучив хвіст ракети. За літо земля на цьому місці так і не вкрилася травою. Та ще дірки від куль на паркані.

Фото з архіву медзакладу

Щоправда, нікуди не поділися емоції від пережитого у медичних працівників. Вони досі не можуть повірити в те, що сталося, що так з українцями вчинив народ, якого ми споконвіків вважали братнім…

У перервах між прийомами пацієнтів медпрацівники розповіли журналісту, як зустріли чорну звістку про початок повномасштабного вторгнення 24 лютого.

Шоковані були всі. Дізналися, що медсестра Юлія Москаленко втратила чоловіка, який під час ракетного удару знаходився з колегами на пункті управління аеродромом ДСНС.

Зібралися колективом, прийняли спільне рішення: працювати далі, незважаючи ні на що. Хоча страх не відпускав. Напруження було неймовірним. З кожнем днем небезпека тільки наростала…

Під час чергового ворожого удару, 10 березня, в амбулаторії посипалися вікна. На щастя, у той час у приміщенні нікого не було.
Здавалося, під час обстрілів здригалася навіть земля.

«А як нам доводилося працювати у таких умовах, уявляєте?!» — ставлять риторичне запитання медпрацівники. Не тільки уявляємо, а й вважаємо кожного, хто не полишив своє робоче місце у такий час, героєм.

«Як тільки небезпека минула, вікна в амбулаторії забили фанерою. Медичну апаратуру вивезли подалі звідси, до центру. Залишили найнеобхідніше, щоб можна було надавати людям допомогу. Інтернету не було. Незважаючи на пошкодження, медзаклад увесь цей час працював та приймав пацієнтів», — зазначає завідувачка сімейної амбулаторії №6 Н. Ковердюк.

Колектив амбулаторії №6 щиро вдячний за підтримку колегам з КНП «Ніжинський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги» на чолі з Оксаною Андріївною Калініченко.

Під час обстрілів медперсонал і пацієнти ховалися в укритті багатоповерхівки, розташованої поруч. А коли не встигали вибігти, просто сідали на підлогу у коридорі, адже у забудови 90-х років товсті стіни…

Під час бойових дій багато людей, які обслуговувалися в амбулаторії, виїхало з Ніжина, зокрема, з будинків на вул. Прилуцькій. Але декому нікуди було їхати. Вони зверталися до лікарів не тільки за медичною, а й за психологічною допомогою. Ті, хто вирвався з окупаційних сіл, потребували окремої підтримки…

Нині амбулаторія продовжує працювати у звичайному режимі й тримати медичний фронт. У коридорах своєї черги очікують пацієнти. Загалом амбулаторія обслуговує приблизно 6 тисяч чоловік. Територіально це дільниця від вул. Прилуцької до ринка «Афганець». Укладені декларації не тільки з ніжинцями, а з жителями навколишніх сіл: Великої Дороги, Талалаївки, Кропивного, Хвилівки.

У медзакладі працює досвідчений і злагоджений жіночий колектив. Це сімейні лікарі Наталія Сільвестрівна Ковердюк, Інна Леонідівна Пузиренко, лікар-терапевт Надія Михайлівна Гвоздь; медсестри Майя Федосіївна Сюр, Олена Миколаївна Овчіннікова, Тетяна Михайлівна Скалацька, Вікторія Володимирівна Бичук, Тетяна Володимирівна Іващенко, Юлія Юріївна Москаленко; медреєстратор Ольга Андріївна Чуйченко; прибиральниця Галина Олексіївна Степаненко.

У приміщенні амбулаторії тепло та охайно. У коридорі стоять квіти у горщиках.

Є генератор на випадок аварійних відключень електроенергії.

Функціонують маніпуляційний кабінет, лабораторія, фізкабінет, денний стаціонар на три ліжка. В амбулаторії можна зробити різні аналізи, крім біохімічних, кардіограму, ПРЛ-тест, щеплення від низки захворювань, в тому числі і від COVID-19. Всі аналізи безкоштовні.

Журналіст поцікавилася у пацієнтів, яким ставили крапельниці, чи задоволені вони роботою медпрацівників амбулаторії.

«Дуже задоволені. Нам не треба їхати, приміром, у міську лікарню, щоб здійснити ту чи іншу процедуру або здати аналізи. Це все можна зробити прямо тут, на місці. Нам, мешканцям прилеглих будинків, дуже зручно. Медперсонал в амбулаторії відповідальний, чуйний, працьовитий. Дякуємо за те, що вони завжди готові допомогти. І не тільки ліками, а й добрим словом», — відповіли жіночки.

Отак на медичному фронті наближають Перемогу наші медпрацівники!

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото автора

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Джерело: uezd.com.ua
2022-12-09 14:29:02

Магазин Автозапчастин м.Ніжин