Новини Чернігова

Жителька Ніжина створює унікальні предмети у стилі пейп-арт

Жителька Ніжина створює унікальні предмети у стилі пейп-арт

Жителька Ніжина Олена Пиркова створює унікальний декор для дому в техніці пейп-арт.

Жінка самотужки опанувала це незвичне мистецтво. За словами пані Олени, щойно вона спробувала створювати прикраси для дому, то їй одразу почало це вдаватися.

Жителька Ніжина створює унікальні предмети у стилі пейп-арт«Я беру зазвичай якусь основу, частіше – картонну. Потім створюю спеціальну масу. Для цього треба взяти серветки, вимочити їх у суміші клею та рідкого скла. Потім із цього матеріалу я виліплюю фігуру та декор. Уже цілу заготовку фарбую та покриваю лаком», – розповідає майстриня.

Олена Пиркова зазначає, що їй подобається створювати речі, які схожі саме на старовинні. Тому вона фарбує їх особливим способом – так, щоб вони нагадували куте залізо.

А от для великих ваз жінка застосовує вже зовсім іншу техніку, для якої потрібен щільний текстиль.

«Я використовую махрові рушники, бо тканина повинна бути достатньо важкою. Готую певний розчин, туди входить цемент, гіпс, рідке скло. Таким чином речі стають досить довговічними, адже вони не розбиваються. Це важливо, якщо вдома є маленька дитина або тварини», – каже пані Олена.Жителька Ніжина створює унікальні предмети у стилі пейп-арт

Щоб надати виробам певної форми, майстриня використовує пластикову основу або ж сама виліплює необхідну їй фігуру. Іноді ідеї створення майбутнього виробу виникають у пані Олени уже в процесі роботи.

Фантазії в жінки вистачає. Вона розповідає, що з дитинства полюбляє виліплювати різноманітні вироби. Іноді, навіть просто тримаючи у руках звичайний папірець, вона мимоволі може створити фігуру.

«Коли я була ще маленькою, то вже тоді любила збирати всілякі клаптики тканини, створювати з них речі. Мама мене часто за це лаяла. Але я завжди бачу, що можна зробити навіть із тих речей, які люди зазвичай викидають», – ділиться Олена Пиркова.

Жителька Ніжина створює унікальні предмети у стилі пейп-арт

У жінки також є неабиякий хист до живопису, дизайну та пошиття речей. Вона кілька разів організовувала авторські виставки в Ніжині. Одна з них – це виставка одягу для дітей у стилі старої Англії.

А от вироби у стилі пейп-арт майстриня показала вперше. Їх змогли побачити відвідувачі Ніжинської центральної міської бібліотеки.

Зараз жінка переважно дарує свої творіння друзям, родичам і знайомим. Але в майбутньому планує зробити з улюбленого захоплення справу свого життя.

Жителька Ніжина створює унікальні предмети у стилі пейп-арт
Жителька Ніжина створює унікальні предмети у стилі пейп-арт Жителька Ніжина створює унікальні предмети у стилі пейп-арт

17.05.2019
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова