Україна і світ

Жителів Галичини опитували про від’єднання регіону: СБУ відкрила справу

Жителів Галичини опитували про від'єднання регіону: СБУ відкрила справу

СБУ Львівщини відкрила кримінальну справу через опитування, в якому було питання з варіантом відповіді про приєднання Галичини до Польщі. Відповідне опитування “Думки і погляди жителів Галичини” проводив Київський міжнародний інститут соціології на замовлення видання “Дзеркало тижня”.

Про факт такого опитування 23 квітня повідомили користувачі соцмереж. В СБУ повідомили, що служба перевіряє поширення опитування провокаційного характеру, у якому мовиться про “перспективи регіону” на кшталт “окремої незалежної держави” чи “приєднання до іншої держави”.

В опитування було запитання – якою ви бачите долю Галичини?

Варіанти відповіді:

  • у складі унітарної України в рамках чинної Конституції;
  • у складі унітарної децентралізованої України, де області та місцеве самоврядування отримують широкі повноваження та велику бюджетні самостійність;
  • Галичина повинна стати суб’єктом федерації у складі федеративної України;
  • Галичина повинна стати окремою незалежною державою, що включає Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області;
  • Галичина повинна приєднатися до Польщі.

Жителів Галичини опитували про від'єднання регіону: СБУ відкрила справу

У проведенні такого опитування СБУ вбачає окремі ознаки складу злочину, а саме публічних закликів чи розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

В СБУ закликали жителів Львівщини “не піддаватись на провокації та не сприяти публічному поширенню вказаного “опитування”, який є очевидним елементом ворожої пропаганди”.

Що кажуть у КМІС?

У Київському міжнародному інституті соціології прокоментували це опитування на Галичині. Там пояснили, що провели опитування не для того, щоб поширювати, а навпаки, щоб виявити прояви сепаратизму серед жителів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

У КМІС наголосили, що українські соціологи регулярно проводять заміри рівня підтримки сепаратизму чи автономії окремих регіонів країни.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
24.04.2019

Close