Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Житель Ніжинщини обморозив ноги: учиться ходити заново

Житель Ніжинщини обморозив ноги – довелося частково ампутувати стопи. Зараз він лікується в Ніжинській міській лікарні імені Галицького, – повідомляє Вісник Ч.

Чоловік каже, що після операції від ніг «недокурки лишилися». Взуття тепер треба нове. Обиратиме за довжиною правої стопи, менш відрізаної. І жаліється, що колишнє взуття вже не підійде. Шкодує за ненадіваними кросівками.
Володимир згадує, що обморозився у селі Дослідному. Хата на одшибі, серед поля. У хаті не було жари. Але й не дуже холодно. Стало погано ходити. Його забрали додому, до Володькової Дівиці. Потім — в лікарню.

Чоловік запевняє, що не напивався. Все як в тумані… Не було морозу, але ноги дуже охололи. Вони, каже, давно «несправні». Із 36 букв діагноз, пов’язаний з кровообігом, нервовою системою. Ще й хребет негодний. Від того слабнули ноги. Переважно ліва. Стопа не рухалася як слід.


Фото: Наслідки обмороження

Це не перша операція. На правій нозі два меніски (хрящові прокладки в колінному суглобі) вирізані. Ще й переломи були. Більше 10 років тому зламав внутрішню і зовнішню лодижки (кісточки над стопою) і великогомілкову кістку.
У Ніжинській лікарні Володимир й новий рік зустрів. Нема сенсу додому їхати. Бо, каже, годують непогано, сестра провідує. А вдома мати чекає. Вона лежить після інсульту. 25 грудня було 10 років, як правий бік паралізувало. Сама не піднімається. Бідкається, що зазвичай допомагав їй. А тепер хоч самого доглядай.

— Важке обмороження, але стопи врятували. Буде загоєння. Можливо, у подальшому буде ще й пересадка шкіри, — розповів Володимир Мороз, завідувач хірургічним відділенням №1 хірургії Ніжинської міської лікарні імені Галицького.

Тамара Кравченко

Фото автора

На фото: Володимир Петренко

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Вісник Ч
 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-01-10 08:39:14