Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Жертвами збройної агресії РФ стали вже 85 українських дітей – Офіс генпрокурора

Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, з 24 лютого, внаслідок агресії РФ загинули вже 85 українських дітей. Ще майже 100 – отримали поранення.

Як поінформували в Офісі генерального прокурора, внаслідок атак путінських військ найбільше дітей постраждало в семи областях України.

– Унаслідок збройної агресії РФ станом на ранок 13 березня в Україні вже загинули 85 дітей і майже 100 поранених. Найбільше постраждалих у Київській, Харківській, Донецькій, Сумській, Херсонській, Миколаївський та Житомирській областях, – йдеться в повідомленні.

У відомстві уточнили, що ворог продовжує цинічні обстріли мирного населення, унаслідок яких гинуть діти.

Так, 11 березня під час спроби евакуації російські загарбники розстріляли цивільний автомобіль, унаслідок чого загинув хлопчик Дмитро – гравець футбольної команди ДЮСШ Атлет.

Того ж дня увечері поблизу села Гусарівка (Харківська область) путінські війська розстріляли на блокпосту легковий автомобіль. Загинули жінка і дитина.

А 12 березня на дорозі в Гусарівці (Харківськп область) через обстріл приватного авто загинула родина з 3-річною дитиною.

Ворог також продовжує нищити цивільну інфраструктуру. Зокрема, через російські бомбардування та обстріли зазнали пошкоджень будівлі 369 закладів освіти (57 із них повністю зруйновані).

Найбільше руйнувань зазнали навчальні заклади в Донецькій області (119), у Миколаївській (30), Сумській (28), Київській (28) та Херсонській (21) областях. У Києві зруйновані 17 навчальних закладів.

– Тобто фактично щоденно зазнають руйнувань та пошкоджень близько 22 навчальних закладів. Лише 12 березня 2022 року пошкоджено 11 навчальних закладів у Миколаївський області. Крім того, зазнали обстрілів 11 лікувальних закладів і 3 центри реабілітації, у тому числі для дітей-інвалідів, – розповіли в Офісі генпрокурора.

У відомстві уточнили, що цифри ще будуть уточнюватися, оскільки через активні бойові дії часто немає можливості оглянути місця руйнувань.

Громадян, які стали свідками воєнних злочинів РФ, закликають фіксувати їх та надсилати докази за допомогою ресурсу warcrimes.gov.ua.

Днем раніше, 12 березня, Офіс генпрокурора поінформував, що від початку розв’язаної Росією повномасштабної війни в Україні загинули 79 дітей, майже 100 отримали поранення. Таким чином, за добу жертвами агресії РФ стали ще шестеро українських дітей.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-13 13:43:31

Магазин Автозапчастин м.Ніжин