Україна і світ

Зеркаль про Гаагу: за кілька місяців арбітри вирішать, чи розглядатимуть справу про порушення РФ по суті

Вона підкреслила, що міжнародні судові інстанції “дуже консервативні у визначенні своєї юрисдикції”, тому на користь Росії грає кожна неточність

Джерело: 112.ua

Зеркаль про Гаагу: за кілька місяців арбітри вирішать, чи розглядатимуть справу про порушення РФ по суті

Українські міжнародники протягом двох тижнів працювали у Гаазі – Міжнародному суді ООН і Третейському суді. За кілька місяців арбітри ухвалять рішення, чи будуть розглядати по суті вже подані докази порушень з боку РФ.

Про це розповіла заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на сторінці у Facebook.

“Росія бачить себе переможцем якого не судять, тому заперечує саму можливість того, що її дії можуть розглядатися судом чи трибуналом. Ми ж вважаємо, що Росія – міжнародний правопорушник, який має бути притягнутий до відповідальності. Через це визнання юрисдикції Судом ООН і трибуналом з морського права буде перемогою. Для нас і для всього світу”, – підкреслила Зеркаль.

Вона зауважила, що за кілька місяців арбітри ухвалять рішення, чи будуть розглядати по сути подані українською стороною докази порушень з боку Російської Федерації. 

“На користь РФ грає кожен сумнів і кожна нечіткість. Міжнародні судові інстанції дуже консервативні у визначенні своєї юрисдикції. В обох справах Росія хоче поставити злочин собі на службу. Вона стверджує, що наша справа про застосування зброї і агресію з боку Росії, а тому і Суд ООН, і трибунал не можуть розглядати подані нами справи. Наша ж місія – довести, що мухи окремо, котлети окремо”, – пояснила Зеркаль.

За її словами, це перший у світі міжнародний спір щодо фінансування тероризму.

“Відповідна Конвенція є складною та багатошаровою. Мова йде про три рівні правопорушень – вчинення актів тероризму, фінансування тероризму та відповідальності держави за невиконання своїх обов‘язків щодо попередження та протидії фнансуванню тероризму”, – зауважила представник МЗС.

У справі щодо міжнародного морського права Росія додає до всього ще і питання статусу Азовського моря і Керченської протоки. І заплутана історія відносин України та Росії щодо цього лише ускладнює задачу українських дипломатів, підкреслила Олена Зеркаль.

Новини за темою: У Гаазі у червні Міжнародний Суд проведе слухання у справі про позов України до Росії щодо расової дискримінації та фінансування тероризму

Нагадаємо, Росія 12 вересня передала на розгляд Міжнародного суду ООН свої зауваження, в яких вказала, що Суд не має юрисдикції для розгляду справи за позовом України проти РФ за звинуваченням у фінансуванні міжнародного тероризму.

16 січня 2017 Україна почала справу в Міжнародному суді ООН проти Російської Федерації у зв’язку з порушеннями Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Міжнародний суд ООН в Гаазі 19 квітня 2017 року частково задовольнив запит України про застосування тимчасових заходів стосовно Росії, в частині Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Зокрема, суд вирішив, що Росія повинна не обмежувати можливість кримським татарам у збереженні їхніх установ, включаючи Меджліс.

Що стосується звинувачень РФ у порушенні норм Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, суд вважає, що Україна не надала достатньо доказів, які були б суттєвою базою для застосування попередніх заходів щодо Росії.

Новини за темою: Київ звинувачує, Москва заперечує: Три питання щодо слухань у Гаазі у справі “Україна проти Росії”

Як повідомлялося, Міжнародний трибунал ООН по морському праву 25 травня зобов’язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які були захоплені біля Керченської протоки восени минулого року, та забезпечити їх повернення в Україну.

Проти винесення відповідного рішення був тільки російський суддя Колодкін.

Міжнародний трибунал з морського права очікує звільнення російською стороною українських моряків до 25 червня 2019 року.

У РФ вже відреагували на цю подію, заявивши, як і до цього, що інцидент з українськими суднами в районі Керченської протоки не входить до юрисдикції трибуналу.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua