Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Земельна оборудка мешканця Чернігівської області в суді закінчилася фіаско

Земельна оборудка мешканця Чернігівської області в суді закінчилася фіаско

Задоволенням позову, ініційованого Чернігівською обласною прокуратурою, закінчився тривалий розгляд земельної справи в Господарському суді Київської області. Попередньо прокуратурою було встановлено, що мешканець Чернігівської області, в порушення вимог земельного законодавства, двічі скористався правом на безоплатне отримання у приватну власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

Перший раз вказаний громадянин звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області із заявою від 25.06.2016 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2, 00 га, яка знаходиться на території Волинківської сільської ради Сосницького району Чернігівської області. Відповідно до змісту вказаної заяви, чоловік засвідчив, що право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території України ним не використано, рішення про безкоштовну передачу у власність земельної ділянки за вищезазначеним цільовим призначенням не отримував. 21.12.2017 було зареєстровано право власності заявника на зазначену ділянку.

19.03.2018 той самий мешканець звернувся до Головного управління Держгеокадастру вже у Київській області з аналогічним клопотанням – надання йому безоплатно у власність земельної ділянки площею 1.738 га на території Лозовоярівської сільської ради Яготинського району Київської області. 21.06.2018 державним реєстратором було зареєстровано право власності на цей наділ землі. За три тижні потому – 13.07.2018 між новим власником ділянки та товариством з обмеженою відповідальністю було укладено договір купівлі-продажу, згідно якого дане підприємство отримало майже 2 га землі в Київській області за 54 900 грн.

Прокурор стверджував в суді, що спірна земельна ділянка, внаслідок незаконного використання мешканцем Чернігівської області права на безоплатну приватизацію земельних ділянок одного виду та неналежного виконання Головним управління Держгеокадастру у Київській області своїх обов’язків стосовно перевірки поданих особою документів та відомостей, безпідставно вибула із земель сільськогосподарського призначення державної власності і в подальшому була набута відповідачем. Позивач – Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру зазначив, що повторне безоплатне набуття вказаним громадянином земельної ділянки відбулося з порушенням норм Земельного кодексу України внаслідок неправомірних дій останнього. В ході розгляду справи Головне управління Держгеокадастру у Київській області підтвердило, що заявлені прокурором позовні вимоги – обґрунтовані, та зазна-чило, що громадянин ввів їх в оману.

Суд у свою чергу вирішив, позовні вимоги заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру задовольнити повністю, при цьому витребувати з незаконного володіння ТОВ земельну ділянку площею 1.758 га.

Примітка: в Єдиному державному реєстрі судових рішень дана справа  зна-читься під номером 91/2748/19, повний текст рішення складено15.12.2020.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

20.12.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова