Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зеленський “помирився” зі Штайнмаєром та запросив його і Шольца відвідати Україну

Президент Федеральної Республіки Німеччина Франк-Вальтер Штайнмаєр та президент України Володимир Зеленський провели телефонну розмову, в рамках якої налагодили своє спілкування та позбулись усіх негативних моментів у відносинах з минулого.

Про розмову повідомили як у пресцентрі Федерального президента Німеччини, так і сам президент Зеленський у Twitter.

Під час розмови німецький лідер висловив солідарність, повагу та підтримку мужній боротьбі народу України проти російських окупантів.

Він заявив, що ФРН із самого початку виступала з підтримкою України як фінансовим шляхом, так економічним і військовим, коли це стосувалось української оборони.

– Обидва президенти охарактеризували розмову як “дуже важливу і дуже хорошу”. Роздратування з минулого зникли. Обидва президенти погодилися підтримувати тісні контакти, – йдеться у повідомленні канцелярії президента ФРН.

Водночас президент України повідомив, що провів “добру, конструктивну та дуже важливу розмову” з президентом Німеччини.

Під час розмови президентів, Володимир Зеленський запросив президента Штайнмаєра та канцлера ФРН Олафа Шольца здійснити візит до України, повідомило видання AFP.

Цьому передував дипломатичний скандал, коли президент Штайнмаєр мав намір здійснити візит до української столиці, але Київ відмовив, як повідомлялось у пресі, через тісні контакти німецького лідера з президентом Російської Федерації.

Іншою причиною непорозумінь називали деякі проросійські заяви та дії президента ФРН у минулому.

Навіть коли лідер німецької опозиції Фрідріх Мерц відвідав Україну цього тижня, Олаф Шольц сказав, що не хоче приїжджати туди доти, доки не будуть улагоджені розбіжності Києва з його колегою-соціал-демократом, президентом Штайнмаєром.

Джерела: Володимир Зеленський, Der Bundespraesident, AFP

Фото: Der Bundespraesident


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-05 20:45:14

Магазин Автозапчастин м.Ніжин