Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зеленський передав генсеку ООН список із майже 450 утримуваних РФ українців

Президент України Володимир Зеленський передав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу список із майже 450 українців, яких незаконно утримує Росія.

Це сталося під час зустрічі в рамках 76-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку (США).

Йдеться про список українців, яких утримують, як у Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України – в Криму та на Донбасі. Зеленський попросив Гутерріша посприяти у звільненні в’язнів.

Крім того, президент ознайомив генсека ООН з поточною ситуацією на Донбасі, зазначивши, що обстріли з боку окупаційних військ не припинилися.

– Україна підтримала торік ваш заклик до глобального припинення вогню. Попри всі наші мирні зусилля обстріли українських позицій тривають, – заявив Зеленський.

Також обговорювалося питання Кримської платформи: президент закликав Гутерріша підтримати цю ініціативу. Як відомо, ООН не була представлена на саміті Кримської платформи, який відбувся 23 серпня в Києві.

– Досягнення кінцевої мети Кримської платформи – повернення Криму – відновить повагу до Статуту ООН. Вважаю, що сприяти виконанню рішень Кримської платформи є обов’язком Організації, – наголосив Зеленський.

Окремо глава держави зазначив, що генсек ООН може відіграти вагому роль в імплементації двох важливих для України резолюцій Генасамблеї: щодо ситуації з правами людини на території окупованого Криму та мілітаризації півострова.

Співрозмовники також обговорили участь України в миротворчих операціях ООН. Зеленський нагадав, що наразі до операцій з підтримання миру залучені понад 300 українців.

Під час перемовин Зеленський запросив Гутерріша відвідати Україну з візитом.

Президент України Володимир Зеленський разом із українською делегацією протягом 21 та 22 вересня бере участь у 76-й сесії Генасамблеї ООН, де виступить із промовою.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, глава держави ставить за мету консолідувати міжнародну підтримку України.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-22 13:52:48

Магазин Автозапчастин м.Ніжин