Україна і світ

Зеленський вніс в Раду законопроект про інвестнянь – що пропонують інвесторам

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону, що стосується пітримки та гарантій для інвестицій в Україні.

Про це повідомила заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів.

– Треба відзначити, що загальний обсяг державної підтримки становитиме до 30% від суми інвестицій в проект, – підкреслила вона.

У разі ухвалення Закону про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями (так званого закону про “інвестиційних нянь”), встановиться чітка система регулювання стосунків з українськими та іноземними інвесторами.

Так, держава буде підтримувати інвесторів, сума вкладень яких становитиме не менше €30 млн.

Інвестори будуть відповідальні за створення щонайменше 150 нових робочих місць із відповідними зарплатами – на 15% вище середньої у тій чи іншій сфері.

Часу на реалізацію таких інвестиційних проектів виділено від 5 до 15 років.

Також інвестори отримають змогу звільнитися від податків на прибуток, сплати мита, та навіть будівництва інфрастуктурних об’єктів за рахунок держави: для цього усім працівникам потрібно буде надати пакет додаткових пільг.

Юлія Ковалів підкреслила, що даний проект закону є підтвердження політичної готовності України співпрацювати із інвесторами.

Реформа митниці

Також 1 липня до Верховної Ради було внесено на розгляд президентський законопроект щодо змін до Митного кодексу України, зокрема до розділу XXІ Прикінцеві та перехідні положення.

У вівторок, 30 липня, Нацради реформ обговорила необхідність реформувати українську митницю та позбавитися від бюрократії та корупції на місцях.

Нова реформа полягатиме у відкритті митних просторів та уніфікації митних ставок.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV

Теги
Close